Minkä vaatteen olet viimeksi ostanut?
palstalaiset
32
57
Vastaukset
Mustan pellavamekon kesäksi töihin.
- ätmel
Farkut.
Uimapuku, jos se lasketaan vaatteeksi? Sitä ennen osti puseron.
- ykkös.nainen
Itse ostin kesätakin ja mustan topin eilen.
- ykkös.nainen
super-atm kirjoitti:
Paljonko musta Topi maksoi? :) Saitko ihan omaksi vai ehkä tunniksi käyttöön?
Heh, heh. Tarkoitin paitaa. Maksoi 14,90 ja on semmoinen avoselkäinen niin ja ihan omaksi ostin.
Ei tule oikeesti äkkiseltään mieleen....mutta sukkia varmuudella viimeksi. :)
- Ex--PUA
Karvainen silinterilakki.
Mietin myös kauan ostanko sulkaboan, vaiko uudet platform-kengät, mutta koska silinterilakki oli niin mällissä, piti ostaa uusi sellainen. (nyt tiedätte miksi siinä on ne sukelluslasit mukana)- Ex--PUA
Hiton trolli taas liikenteessä! En todellakaan käytä mitään hinttarimaisia hattuja. Ostin viimeksi nylonsukkahousut joita tykkään käyttää farkkujen alla.
- Ex--PUA
Ex--PUA kirjoitti:
Hiton trolli taas liikenteessä! En todellakaan käytä mitään hinttarimaisia hattuja. Ostin viimeksi nylonsukkahousut joita tykkään käyttää farkkujen alla.
Trolli feilasi kun korjasi jutun vähemmän hauskaksi. :P
- Ex--PUA
Ex--PUA kirjoitti:
Trolli feilasi kun korjasi jutun vähemmän hauskaksi. :P
Keksi vaan se oma nimimerkki vai onko trollaus niin hauskaa? Senki persujuntti
- plaaahhh
Ostin bikinit vaikka en olisi oikeastaan tarvinut ja poden lievää morkkista... No ehkä ei harmittaisi niin paljon jos helteet tulisi jo.
- ätmel
Onko ne kovinkin rohkeat?
- mustasukkainen
Sukat tai useammat sukat just äsken.
Kevättakin.
- ykkös.nainen
Millaisin? Itse löysin alennuksella ruskean takin.
ykkös.nainen kirjoitti:
Millaisin? Itse löysin alennuksella ruskean takin.
Tää on ohut softshell-takki. Iistä ostin pari viikkoa sitten.
Väriä en paljasta, mutta ei ole tumma.
Juhannuksen jälkeen kiertelen kaupat.
Uudet farkut ja parin sukkia, ko oli seuraavana päivänä treffit tiedossa ja kaikki töissä mukana olleet housut olivatten enemmän taikka vähemmän moottoriöljysiä taikka ruosteisten vaijerien tahrimia.
- hmmmmm
Ostin ehkä paidan, en muista muuta.
- rikasnainen
Vyötärökorsetin!!!
- ölölöööö
verskat
- pikkukb
Kauneimman pitsi puseron ikinä.Stokkalta Maksoi melkein 60 ekee.
- siisoikeesti
60e? Paita?
Minä joskus ihmettelin entisen avovaimoni vaatteiden hintoja ja se ihmetteli esimerkiksi minun stereoihin pistämääni rahasummaa. Päätettiin yhdessä tuumin, että kumikin ostakoot sitä, mikä onnelliseksi tekee, jos omilla rahoilla ostaa. Vähän luulen, ettei se vieläkään ole ostanut samalla summalla vaatteita, kun minä elektroniikkaa.
Noin muuten 60€ ei ole "kauneimmasta pitsipuserosta ikinä" kovin paljoa. Minullakin on useampi yli sadan euron paita.
- Seksyy
Hiton seksyn babydollin
Punaiset Conversen tennarit. Jos kenkiä ei lasketa vaatteeksi, niin sitten Hilfigerin t-paita.
- jaettu-ilo-on-2x-ilo
Kaksi huippusähäkkää treenitoppia. Omaksi kätännön iloksi treeneihin... ja muille silmäniloksi ;)
- ilmatarh
Viimeinen vaateparsi jonka olen ostanut on lapselleni urheilushortsit, mustat. Itselleni ostin mustan lierihatun sifonkinauhalla.
- Lekamies82
Jos kengät lasketan mukaan, ostin tämmöiset kesän festarireissuille:
https://www.varusteleka.fi/fi/product/sarma-classic-hyppymaiharit-ruskeat/25410
Jos ei, niin muistaakseni nämä:
https://www.varusteleka.fi/fi/product/brittilaiset-soldier-95-maastohousut-palosuojatut-desert-dpm/27317- N39
Hienot bootsit!!!
- valkoisetsukat
Tennissukat
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taitaa jäädä kotimaiset mansikat ostamatta
Kotimainen mansikka on niin kallista, että en ole vielä ainuttakana maistanut. Jos hinta pysyy näin korkealla niin tästä742170- 1331442
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa1331420- 1431102
- 105977
"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten366902Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82764Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap55714Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j67674Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist50673