"Punainen Risti sai 500 miljoonalla dollarilla rakennettua vain 6 taloa haitilaisten avuksi"
http://www.verkkomedia.org/news.asp?mode=10&id=13533
Pikkuhiljaa ihmiset alkavat tajuamaan että hyväntekeväisyyteen kerätyistä rahoista vain murunen pääsee todellisen hädän avuksi. Massiiviset, perinteiset ja mediassa esiinnostetut järjestöt ovat kaiken viranomaisvalvonnan ulkopuolella keräämässä rahoja, kun todellisen hädän avuksi rientävät pienet avustuskerhot pystyisivät laadukkaampaan toimintaan, jos avustusvarat ohjattaisiin monikanavaisesti. Vai mitä sanotte?
Punaisen Ristin Korruptoitunut Käsi
merkkinimisdfrtsu
2
116
Vastaukset
- miksionhulluja
Miksi on rakennettu taloja haitiin, rahat olisi voitu laittaa hyötykäyttöön.
- llfrtn
isin veneilevä poika
päiväntasaajan Guinean toinen varapresidentti Toedorin Obiang on hankkinut saksasta 380 miljoonan euron veneen. v 2009 hän vuokrasi huviveneen välkimerellä 50 000 € päivähintaan. Hän on tilannut pariisista kymmenen urheiluautoa.
Köyhä kansa ei valita. Obiaginb isä nousi valtaan 2 003 sotilakaappauksella ja ny hän on julistanut itsensä jumalaksi joka saa surmata kenet haluaa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2224296Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii692765Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3942443- 472363
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua421639Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5551406Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em961334- 571330
- 781329
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1251196