Joko se Kimi, Kimi, Kimi, Kimi voittaa?

Räikkosen Kimi kilpailee tänään Kanadassa. Hän lähtee kolmannesta lähtöruudusta, jos Englannin kuningatar suo, Ferrari lähtee käyntiin eikä käsijarru jää päälle. Kimin voitto voi saada paikalliset urheiluselostajat niin sekaisin, että Raikkosesta tulee vihdoinkin Räikkönen.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Oletko vähän idiootti? Ketä muka kiinnostaa joku veroparasiitti Räikkönen? Ei ainakaan Suomen sotaveteraaneja, joita Räikkönen ei halua veroillaan tukea, vaan Räikkönen tukee mieluummin Sveitsin sotaveteraaneja maksamalla veronsa Sveitsiin.

Äänestä

Räikkönen ollut todellinen rattimies, korkeintaan vähän keskikastia parempi.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


taaltapesee kirjoitti:

Räikkosen Kimi kilpailee tänään Kanadassa. Hän lähtee kolmannesta lähtöruudusta, jos Englannin kuningatar suo, Ferrari lähtee käyntiin eikä käsijarru jää päälle. Kimin voitto voi saada paikalliset urheiluselostajat niin sekaisin, että Raikkosesta tulee vihdoinkin Räikkönen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu