Hägglund oli jo vuosikymmeniä sitten Nato-jäsenyyttä vastaan samoin perustein kuin nyt.
Hän kannattaa Suomen nykyistä linjaa aivan samoin kuin presidentti Niinistö ja Suomen hallitus.
Hägglund ei suinkaan ole Moskovan tiltujen linjoilla.
Hän kannattaa Suomen nykyistä linjaa aivan samoin kuin presidentti Niinistö ja Suomen hallitus.
Hägglund ei suinkaan ole Moskovan tiltujen linjoilla.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Minua on useasti viestini vuoksi nimitelty Tiltuksi.
Minulla on tosin linja ja se on todeta länsimaisten arvojen olevan kertakaikkisen alhaisia.
Kaikkien tulisi ymmärtää ettei niissä mitään jaloutta ole ja siksi vastustan jyrkästi niiden puolustajaa Natoa.
Ette tietenkään huomaa että en puhu mitään Venäjästä ja sen johtajasta,- minun ei tarvitse koska en ole liittymässä mihinkään, mutta en halua että kukaan vetää minua siihen länsimaiseen maailmalla vallitsevaan sontaan.
vallalla sellaiset arvot kuin demokratia, ihmisoikeudet, mielipidevapaus, yhdistymisvapaus, uskonnonvapaus jne ja vaikkapa seksuaalinen tasa-arvo.
Jos noita vastustaa, on ihan oikein tulla nimitetyksi Tiltuksi. Vähemmästäkin.
Vaikuttaa trollilta, jonka tavoite on ajaa natoa..
"vallalla sellaiset arvot kuin demokratia, ihmisoikeudet, mielipidevapaus, yhdistymisvapaus, uskonnonvapaus jne ja vaikkapa seksuaalinen tasa-arvo."
Kuinka moni enää uskoo siihen että nämä arvot ovat vomassa esim. kansainvälisessä politiikassa jota lännessä harjoitetaan? Nytkin tuon kommentin esittäjä leimaa ihmistä ulkomaiseksi tiltuksi mielipiteensä vuoksi. Todellakin tämä on sananvapautta.
"Hägglund ei suinkaan ole Moskovan tiltujen linjoilla."
Kukas Moskovan Tiltu on sitten uhonnut hänen olevan?
toisessa avauksessa väitettiin.
Yksilöi, kuka ja missä. Muuten pidän sinua tyhjän höpöttäjänä.
Olet tyhjän höpöttäjä.
Aina joku jotakin väittää. Ei pelkkä väittäminen ketään muuksi muuta!
Hägglund on ihan itsenäisesti NATO-jäsenyyttä vastaan, ja juuri niin kannattaa olla meidän muidenkin.
Hägglundin esittämät mielipiteet täyttävät Washingtonin Tiltujen viserrysmääritelmän Moskovan Tiltusta.
Titityy, titityy...
Tarkkispojan ainoa älyllinen lause on 'titityy'! Siihen miehen henkinen taso yltää!
Hägglund vastustaa Natoa asiaperustein.
Tiltut kirkuvat valeitaan muka Natokritiikkinä.
Ei Suomen poliittisen ja sotilasjohdon solvaaminen ja valehtelu Suomen Nato-jäsenyydestä ole mitään kritiikkiä.
Ja Washingtonin Tiltut valevisertävät "totuuksiaan" Nato-kannanotoista, jotka ovat identtisiä Hägglundin käsitysten kanssa.
Titityy, titityy...
komentajakaudella käynnistettiin laajamittainen yhteensovittaminen Naton kanssa mm. esikuntatyöskentelyssä, kuten karttamerkit jne. Jopa tervehtiminen muutettiin.
Hägglund ajoi "eurooppalaista Natoa", eli Naton Europan pilaria. Siihen ei kuitenkaan muut tarttuneet.
Totta on, että hän vastusti varsinaista Natoa jo silloin.
ruvettiin vetämään tyhjään päähän jenkkityyliin ja otettiin käyttöön prikaatikenraalin palvelusarvo.
Oho! Onpas raskauttavaa! Mihin maailma onkaan menossa?