Melperi: Onko nimeni elämän kirjassa taivaissa?

Ilm. 20:15
Ja joka ei löydetty elämän kirjassa kirjoitetuksi, se heitettiin tuliseen järveen.
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

ihmistä parannukseen kaksi tai kolme kertaa. Tavallisesti tämä tapahtuu ihmisen nuoruudessa. Jos ihminen ei tähän kutsuu tartu, Jumala jättää hänet. Aniharvoin sattuu, että ihminen myöhemmällä iällä saisi parannuksen armon. Ei se toki mahdotontakaan ole. Jokaisenhan sopisi kohdalleen toivoa ja rukoilla parannuksen armoa. Usko on Jumalan tyä alusta loppuun. Ei ihminen lopultakaan ole mikään sanomaan Jumalalle, että pitäisi tehdä näin tai noin, koska Jomala tekee niin kuin parhaaksi näkee.

Äänestä
  • pieleen menee taaskin Raamatun selitys kuten suunnilleen aina kun veeällä on asialla!

    mitäpä jos ihan ite alkaisit tutkia Raamattua, häh, siinä on vaan pikkuinen ongelma, kun ensin pitää uudestisyntyä Jumalan Hengestä!

    se on hiukan eri asia kuin veeäällistä syntyminen.

    Äänestä

"" Ei ihminen lopultakaan ole mikään sanomaan Jumalalle, että pitäisi tehdä näin tai noin, koska Jomala tekee niin kuin parhaaksi näkee. ""

Siksikö ette ole valmiita tekemään lähetystyötä?

Äänestä
  • Koko ajan teemme lähetystyötä.

    Äänestä

  • ÄsÄrKoo kirjoitti:

    Koko ajan teemme lähetystyötä.

    Siellä vastasi normaalisti valehteleva vanhoillislestadiolainen SIKA.

    Äänestä

  • ÄsÄrKoo kirjoitti:

    Koko ajan teemme lähetystyötä.

    Missä teette?

    Eikö siellä ole jo asiat kunnossa, missä matkaatte.

    Äänestä

"" Koko ajan teemme lähetystyötä. ""

Ei ainakaan meillä päin!

Äänestä

Mitä Melperin sydän sanoo tuohon kysymykseen? Sanooko mitään?

Äänestä

Omatunto puhuu sitä mitä sinne on kirjoittu!

Jos sinne on kirjoittettu pelkästään veeälsaarnat ja syntilistat sielt' ei mitään oikeaa ääntä kuulu, ymmärtäkää se.

Äänestä
  • Kuinka sinä tiedät, mitä Melperin sydän ääntelee? Anna Melperin vastata kysymykseen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


melper1 kirjoitti:

Ilm. 20:15
Ja joka ei löydetty elämän kirjassa kirjoitetuksi, se heitettiin tuliseen järveen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu