Tulitaistelu ja kymmeniä pidätetty. Mitä siellä oikein tapahtuu ja miksi? Tulitaistelut eivät oikein kuulu pohjoismaiseen hyvinvointivaltioon. http://www.hs.fi/ulkomaat/a1433820344786?ref=hs-art-suositeltu-aihe
Onko Malmössä sota?
jotain_tarttisi_tehdä
51<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 51
Vanhimmat
Ei tuota sodaksi voi sanoa.
http://rahmispossu.net/2015/06/09/27-nuorukaista-yritti-murhata-rosengardissa/
Onko pidätetyillä noilla hanskat kädessä?
Ruskeat nahkahanskat ovat nyt muotia Ruotsissa. Monilla jopa pitkävartiset sellaiset. Kannattaa vetää käteen, niin olet trend setter.
Onhan Malmössä jatkunut mamu-loisten sota poliisia ja yhteiskuntaa vastaan jo yli 10 vuotta. Allahin lapset siellä toteuttaa itseään.
Vai että Allahin lapset, sinä todellakin olet typeryyden perikuva.
Vaan sinä.
Aika hyvin tunnet muka ruotsalaissyntyisten nuorten uskonnon,
Typerähän sinä olet.
Kansojen sekottamista ja multikulttuuririkkautta.
Olethan sinäkin kansansekoitus, tuskin sinäsaamelainen olet.
Rikollisryhmät tappelevat keskenään.
SIEL ON SOTA!! NYT KAIKI VALMIKSI!! PUOLUSTAMAAN ISÄM MAATA KAIKILTA MAMUNEEKERIHOMOILTA JOTKA ON VIENY MEIJÄN NAISET JA TYÖT!!! SANOINHAN ET NE YRITTÄÄ TUHOTA KRISTINUSKON JA LUODA ISLAMI-EUROOPAN. NYT ON MYÖHÄISTÄ! PERKELE EHKÄ VIEL EHTIS SAUNOO KERRAN SIT MIE KYL OTAN KIVÄÄRIN KÄTEEN JA VALMIUSASENTOON. NÄIN SIINÄ KÄY KUN ANNETAAN JYRKI KÄTEISEN PÄÄTTÄÄ ASIOISTA! EI KEKKONEN OIS PÄÄSTÄNY NOIN KÄYMÄÄN! HOMOT JA NEKERIT SAUNAN TAA NÄI ON!
Vie kristinuskosi takaisin sinne lähi-itään mistä se on kotoisinkin senkin friikki.
JA SANONPAHAN VAAN VIEL ET POJAT OTETAAN SAMANLAINEN ASENNE KU -95 KU TEHTII USKOMATONTA JA VOITETTIIN MM-MESTARUUS! TAI ASENNE KU DIJONIN IHMEESÄ KUN HUUHKAJAT PELAS ESPANJAN MUSLIMI-ALI-IHMISIÄ VASTAAN JA TASAPELIN VAIKA TUOMARIT JA PELI OLI HEITÄ VASTAAN! OLLAAN KUIN SELÄNNE JA LITMANEN MUT SODASSA EI PELISSÄ! OKEI.
Sinä kuulut mielisairaalaan lukkojen taakse.
Sinä se sieltä pyöreästä huoneesta kommentoit.
Älä puolustele hullua joka puhuu aseen kanssa heilumisella.
Älä ole huolissasi. Ei täällä kukaan sinua puolustelekaan.
Ei siellä ole mitään ihmeellistä. Ihan arkipäiväistä monikulttuurisuutta.
Ai jaa. No, kunhan pysyy Ruotsissa, niin ei haittaa.
"Kuuluu ruotsalaiseen kulttuuriin" kaikuu vastaus herrakerhon lehtereiltä
Rikastettua Ruotsalaista kulttuuria. Eikä maksa paljon.
Suomessa samantapaista toimintaa harrastaa liivijengit ja suomen vastarintaliike.
Pistäpä esimerkkejä.
Kertaus on opintojen äiti: Pistäpä esimerkkejä.
Hyysärit kertovat usein harhaanjohtavia puolitotuuksia tai suoranaisia valheita. Mitään lähteitä niiltä on turha odottaa.
Missä helvetin tynnyrissä sinä olet asunut? Suomen vastarintaliike on tehnyt kaksi kaasugranaattiiskua kantasuomalaisia vastaan,hyökännyt veitsien kanssa kirjajulkaisutilaisuuteen,hakannut kansanedustajan,uhkaillut poliitikkoja,hakannut suomalaiselle eläkeläiselle aivovaurion aivan huvikseen, aiheuttanut paniikkia kirkkopäivillä.
Taidat olla kuuromykkäsokea heti jos suomalaiset rähisee suomessa.
Katso vaikka wikipediasta ja seuraa uutisia.
Katso wikipediasta ja uutisista,lautan huomenna tähän linkit mutta en osaa puhelimella kopioida linkkejä, mutta kyllä se suomen vastarintaliike terroristiporukka on.
http://fi.m.wikipedia.org/wiki/Suomen_vastarintaliike
Lukekaa tuolta.
Suomen vastarintaliikkeestä vuohottaminen saa sinut näyttämään kiihoilevalta vasuripelleltä. SVL ei ole sen ihmeellisempi kuin vaikkapa Dan Koivulaakson & kumppanien komentamat vieteripamppuanarkistit. Itse asiassa tähän mennessä vasurit ovat saaneet mellakoillaan paljon enemmän tuhoa aikaan kuin SVL ja muut uusnatsit yhteensä.
En nyt menisi niinkään sanomaan, svl kaasutti 80 suomalaista yhdessä iskussa ja svl jätkät hakkasivat kantasuomalaiselle eläkeläiselle aivovaurion ihan vain huvikseen.
Laita edes tämän kerran lähdemateriaalia väitteidesi tueksi.
Uusi normaali.
Parasta vaan tottua, tai muuten...
Riippuu keneltä kysytään. YLE:n mielestä sielä voisi hyvinkin joku suomalainen mies vaan piestä muijaansa kännissä.
Ruotsi on nyt siinä tilanteessa, että maahanmuuttajajengien väkivalta eskaloituu yhä pahemmaksi ja maassa alkaa olla valtioita valtion sisällä. Järjestelmä romahtaa lopulta ja pahimmassa tapauksessa syttyy sisällissota Balkanin tai Libanonin sotien tapaan.
Suljetaan ne valtiot ja ulospyrkijät ammutaan ja rahahanat kiinni
"Maahanmuuttajajengi" koostui ruotsissa syntyneistä nuorista.
Apinan näköisiksi ovat ruotsalaiset muuttuneet. Minähän sanoin, että väitetty geneettinen läheisyys suomalaisiin on paskapuhetta.
Ongelman laajuuden ja vakavuuden huomaa juuri siitä, että maahanmuuttajataustaiset "nuorukaiset", myös ne jotka omaavat Ruotsin kansalaisuuden ja passin, haaveilevat sodasta "meidän" ja "niitten" välillä, viitaten ruotsalaiseen kantaväestöön ja ylipäätään ei-muslimeihin.
Ei tässä ollut kyse uskonnosta vaan jengien välienselvittelystä.
Ei kaikki ole normaalille ihmiselle uskontoa.
Riehuvat mamut eivät ole normaaleja ihmisiä.
Suomen on nyt valmistauduttava ottamaan satojatuhansia ruotsalaisia maahanmuuttajia vastaan, jotka lähtevät ulkomaisia jengejä pakoon omasta kotimaastaan. Siis oikeita riikinruotsalaisia, ei mitään Ruotsiin muuttaneita.
Nehän tulee sieltä lupaa kysymättä, kun tarve vaatii.
Kyllä Ruotsi on kohta sisällissodassa. Seuratkaa ruotsalaisia uutislähteitä, niin tiedätte jotain. Suomen uutisvälineet yrittävät pimittää kaikki tuommoiset uutiset suomalaisilta.
Juttelin tuossa paikallisessa muutama viikko sitten kioskilla yhden rajan läheltä kotoisin olevan Jorman kanssa ja hän kertoi että Ruotsissa on tilanne mennyt semmoiseksi että hänen riikinruotsalainen ystävänsä kysyi että pärjääkö ruotsin kielellä Suomessa kun haluaa tulla Ruotsin nykyisen tilanteen takia Suomeen.
Onko tilanne Ruotsissa on menossa siihen suuntaan että kohta on riikinruotsalaisten evakkoliike Suomen päin.
Ruotsilla alkaa rahat loppumaan hyysäyksen takia ja veroja pitää entisestään kiristää. Tavallinen kansa alkaa kyrsiintyä tähän ja myy asuntonsa vielä kun siitä jotain saa. No-go alueella kun hintataso tuppaa olemaan olematon.
Toista kertaa kukaan ei tietenkään halua astua samaan paskaan ja kun Ruotsiin tulee yhä tulvimalla synnytyskoneita, niin kantaväestö on noinkin pienessä maassa hyvin äkkiä vähemmistö.
Tämän takia Suomi on vielä ruotsalaisin silmin katsottuna ideaali asuinpaikka.
Pari miljoonaa blondia olisi Suomelle mukava piristysruiske kaiken tämän mutavyöryn jälkeen.
Jorma taisi puhua pilke silmäkulmassa.
Kyseessä on yksittäinen ryhmätapaus.
Yle kertoi jokin aika taaksepäin kyseisen kaupunginosan olevan ihan tavallinen lähiö. Uskoitteko Yleä silloin ?
Ruotsissa on menossa kulttuurinrikastuttajien kesäjuhlat.
Siellä rikastetaan kulttuuria.
nautitaan nyt mamutuksesta täysillä. sama alkaa pian suomessakin. pohjolan väki tosi tolloa ja tyhmää ottaessaan mamuja. ruotsissa erivärimamuista johtuvia ongelmia jo 50v.
kaikki menee pilalle vain saatanan typerien eri päättäjjien takia.
Onneksi Suomesta on muuttanut joitakin ökyrikkaita maksumiehiksi Ruotsin talouden paikkaamiseksi. Se on sitä todellista naapuriapua. Niin kauan kuin Wahlroos asuu Tukholmassa ei ole hätiä mitään.