Huolimatta länsimaiden tiukasta lehdistösensuurista, totuus Ukrainan tapahtumista alkaa vihdoin paljastua.
USA:n kongressi on kieltänyt varojen myöntämisen ukrainalaiselle Azov-pataljoonalle. Syynä on se, että se koostuu avoimesti natseista, jotka käyttävät ss-joukkojen tunnusmerkkejä. Seuraava askel onkin, että USA myöntää, että juuri tämä natsipataljoona suoritti viime vuonna vallankaappauksen Ukrainassa, missä vaaleilla valittu presidentti syöstiin vallasta. USA ja EU tukivat avoimesti tätä vallankaappausta.
Ukrainan kriisin jäljet johtavatkin yhä selvemmin Washingtoniin ja sen juonitteluun.
Tämä on pidetty salassa EU:n kansalaisilta. Kun presidentti Niinistö ensi tiistaina 16.6.15 matkustaa Moskovaan tapaamaan presidentti Putinia, niin uskon, että tämä asia hänellekin kerrotaan, mutta tuskin hän sitä kertoo suomalaisille kun palaa Moskovasta. Eikä mediakaan siitä puhu. Sensuuri se on Suomessakin. Mutta tästä asiasta voi lukea tarkemmin suomenkielellä nettisivulta fi.sputniknews.com
Ukrainan kriisin alkusyy alkaa selvitä
8
69
Vastaukset
- fafdadsfadfadf
Venäjä kiittää ja kumartaa, sillä se ottaa jo tehtyjen päätösten perusteella Suomen hallintaansa.
Venäjää ei tarvitse pelätä. Se on rauhaa rakastava maa, jolla ei ole aikomusta hyökätä mihinkään maahan. Suomen tulisi kaikin puolin lisätä yhteistyötä ja kanssakäymistä Venäjän kanssa. Silloin häviäisivät kaikki rasistiset ennakkoluulot Venäjää kohtaan.
- sakarias57
Tiedossa on ollut jo vuosia,maidanin koirat ovat natsihakaristilla varustettuja USA n kouluttamia terroristeja joiden tarkoitus on tappaa kaikki toisinajattelijat ja venäjämieliset
- Haistan_kakan
Avaaja on varmaan joku venäjä-mielinen johan backman fani.
- sjgdjdzföjhöfxgnjxfj
PUTO PUTA, putin!
- korpraaIi
Hevonpaskaa. Ryssät ovat syyllisiä kaikkeen minkä he kiistävät. Niin se on aina ennenkin ollut ja niin se on nytkin. Kukaan ei trolleja vaikka jankkaisitte kuinka kauan tahansa.
Venä on ja pysyy boikotissa niin kauan kunnes se on poistunut Krimiltä ja Itä-Ukrainasta kokonaan ja korvannut kaikki aiheuttamansa tuhot.
Jos se ei sieltä lähde hyvällä, niin sitten se lähtee pahalla. Niin yksinkertaista se on.
Jenkit tekivät aikanaan pahan virheen kun eivät kuunnelleet heidän parasta kenraaliaan Pattonia ja menneet samantien Moskovaan listimään Stalinia, kun Hitler oli nitistetty. - kaava
missä sota siellä usa.
- lkhggyilk
Kiva kun tämäkin piskuinen maa pakotetaan talouspakotteisiin. Usa saa kaiken. Suomi kiristää vyötä. Samaa politiikkaa käytetään nyt valtion sisäisenä aseena tavallista duunaria vastaan. Täällä on jo käynnissä nykyaikainen sisällissota.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1742618Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482387Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021082- 64901
- 65849
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a19747Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait220734Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274727Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies86720Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22678