Ruotsin prinssi Carl Philip nai tänään kalliin stripparin, korjaan huoran... korjaan palvelualalla työskentelevän naisen.
Kuninkaallinen hääpäivä etenee
paljonko_yö_maksaa
20<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Prinsille morsian - kisan voitti neiti Sofia. Sofia on ahkera työläinen, joka harrastaa hyväntekeväisyyttä Afrikassa asti. Niin että onnee nyt vaan sitte!
Ja me kaikki osaamme hyvin ruotsinkieltä täällä Suomessa!
Kyllähän nämä naikkoset tietävät, että hyväntekeväisyyspippaloissa kannattaa suhailla ja pistää matoa koukkuun, jos vaikka miten hyvä saalis kävis koukkuun ja nythän kävi Sofialle megahyvä munkki pyydykseen!
Olisi kiva tietää, missä he tapasivat? Varmaan isä-Kaarlelle tutussa strippariluolassa.
www.everyjoe.com/2014/06/27/news/sofia-hellqvist-nude-photos-fiancee-prince-carl-philip/
Mitähän Sylvia tuumii, ensin miehensä ja nyt tää?
No jo oli kuvat!
Ruotsin kuninkaallisten taantumuksellinen pahuus estää demokratiakehityksen eli hyvän elämän myös Suomessa. Katso luvut 4 ja 5.https://kirja.elisa.fi/ekirja/sielunlaki-ja-demokratia#
C P saa olla onnellinen että saa noin tarmokkaan naisen vaimokseen koska hän itse on hiljainen hissukka. Sofiasta tulee perheenpää suvereenisti. CP harrastaa kilpa-autoja joten ralli on sille sopivaa puuhastelua. Myös jo edesmennyt prinssi Bertil tykkäsi nopeista autoista.
Sosiaalipummien juhlat, wtf
Silvia on timmissä kunnossa. Kiinteä takapuoli koska ui joka päivä koska Drotnningholmin linnaan rakennettiin uima-allas Kallen ja Silvian muuttaeessa sinne aikoinaan.
Hääjuhlsllisuuksien selostajaksi taa taas kerran valittu Ylen epämiellyttävä Marjukka Havumäki.
Eipä noita verorahaelättejä saada kirveelläkään pois.
Sönkkä ämmä!
Huomasitteko tatuoinnin Sofian niskassa? Tähtihän se siinä "koreili"! Huhhuh, sanon minä!
Ja takapuolessa komeilee tämä, mikä sitten lie onkaan?
http://www.everyjoe.com/2014/06/27/news/sofia-hellqvist-nude-photos-fiancee-prince-carl-philip/#4
Hyvävartaloinen ja älykkäänoloinen typykkä. Kaikki vaatteet näyttävät upeilta hänen päällänsä. Hyvä valinta prinssistä. Kautta historian aateliset ovat kirkastaneet aneemista vertaan rahvaan joukosta. Ei mitään pöyristyttävää.
Todella kaunis pari ja lopultakin saivat toisensa.
Muistatteko miten kateellinen rahvas haukkui ennen Norjan Mette Maritia. No nyt ei enään ole kukaan haukkunut. Fiksu ja kaunis nainen hänkin kuten Sofiakin.
Tuo aloitus oli jo julkinen loukkaus josta Ruotsissa kirjoittaja saisi jo tuomion!
Jokaisella on menneisyys, hänkin Hänen Kuninkaallinen Korkeutensa prinsessa Sofia on elättänyt itsensä - omalla valitsemallaan tavalla ja tiellä, maksanut veronsa jne.
Maksullinen nainen seksipalveluissa hän ei ole tiettävästi ollut, kuten ei Norjan tuleva kuningatarkaan HKK kruununprinsessa Mette Marikaan!
Se että prinsessa Sofialla on suomalaisia juuria Ruotsin metsäsuomalaisten jälkeläisenä on toki ilo tällekin puolelle Pohjanlahtea, ihan kuten prinssi Danielillakin on vastaavalla tavalla.
Huom. Muttei tietenkään koko genomissaan vain suomalaista perimää, vain osa koko paletissa!
Totta turiset, oi turisijoiden kuningatar, Sofia on ihana!
http://www.everyjoe.com/2014/06/27/news/sofia-hellqvist-nude-photos-fiancee-prince-carl-philip/#6
Mutta suomalaista sukujuurtako se sopöläinen, millä lailla, mitä kautta, kuka tietää ???
Sofia on jooga-opettaja.
Liikutaan vaarallisilla vesillä Ruotsissa.
Googlatkaapa mitä jooga oikeastaan on. On "muotia" joogailla (voimistelua ym ym olevinaan). Tosiasiassa jooga on hinduismia, valepukuista hinduismia.
Mautonta että nykyinen "prinsessa" on esiintynyt nakuna ja kyseenalaisissa TV (ohjelmissa), sisältö siinä oli "sellaista", iljettävää.
Jatkojuhlat olivat myös täysin mauttomat.
Kuitenkin lehdet toitottavat ja ylistävät, kannattaa miettiä.
Miksi Suomessa ihannoidaan Ruotsin kuningasperhettä?
Viktorian häät maksoivat todellisuudessa jotain 44 miljoonaa kruunua. Lasku näistä häistä saadaan tietää piakkoin. Eikö ole tarpeellisempaa käyttöä rahoille kuin kustantaa tämän kuningasperheen bileitä veronmaksajien kukkarosta?
Varsinkaan kun esim tää prinssi ei oo tehnyt päivääkään "rehellistä työtä".
Ruotsin kansa on tyhmää.
Mitä sinulle kuuluu edellä mainitsemasi ollenkaan?
Kuuluu sillä tavalla, että haluan varoittaa suomalaisia joogasta.
Kaikki eivät näe näitä joogan vaaroja ja että se on hindulaisuutta, ja siksi on hyvä että otan asian esille.
Niin monet menevät tämän villityksen mukana.
Eikö ole hyvä että jollain on "tervettä järkeä" ja huomaa?
Ja varoittaa.
Ei suomalaisten ole pakko seurata Ruotsin hölynpölyjä.
Eikä suomalaisten tartte laittaa verorahojaan ja miljoonia erroja yhden ainoan perheen bileitten, vaatteitten, syömisten, juomisten ym ym kustantamiseen.
Ovat nyt sitten hanimoonilla Fidjillä. Kolme viikkoa on tarkoitus olla.
Yksi yö maksaa 45.000 kruunua.
Jos kertoo 4800 euroa x 21 niin tulee: 100.800 euroa.
Onko tää prinssi (ei päivääkään työtä) ja joogaope ( nakuilut) kaiken tään summan väärti?