KREIKKA PELI ON PANTAVA POIKKI

JOS KREIKAN PELAAMISTA EI PANNA POIKKI SE JATKUU IKUISESTI
Kun rikas Saksa ei halua ylläpitää Kreikan pankkeja saksalasten perheiden rahoilla, miksi Suomen pitää se tehdä? Peli on yksinkertaisesti pantaja poikki.
KUINKA PELI KATKAISTAAN
Ensin pääoman liikkuvuutta on rajoitettava.
Sitten hätärajoitus Kreikan pankeille on lopetettava.

Pelkästään tämän vuoden alussa Kreikan pankit saivat ELA-hätärahoitrusta yli 80 miljardia euroa eli muun Euroopan rahoilla pelataan Kreikan hallituksen pussiin.
Luulisi, että koko muusta Euroopasta löytyisi parempia pelaajia pelaamaan "Kreikka shakkia" kuin nykyiset, jotka pelaavat niin, että koko muu Eurooppa häviää ja Kreikka voittaa.

0

54

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Metsamanin muru kissa kuollut

        Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
        Tuusniemi
        166
        2727
      2. 84
        1187
      3. Kysymys

        Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
        Sinkut
        237
        1025
      4. Mitä haluaisit kysyä

        kaivatultasi juuri nyt?
        Ikävä
        121
        996
      5. Tapailtaisko nainen

        Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
        Ikävä
        82
        878
      6. Olisitko valmis lähitulevaisuudessa

        Kohtaamaan minut mies?
        Ikävä
        88
        731
      7. Kissan kuolema

        https://youtube.com/shorts/lJznLVfBTxA?si=h-F1D4Arg4uGjGX- On tuo aivan uskomaton tapaus! Lähes 200 osanottoa ja surun
        Tuusniemi
        103
        632
      8. Haluatko J-mies jutella asiat selviksi vai jäädä palstalle haaveilemaan

        Kuten otsikko sanoo: Haluatko tavata ja jutella, jotta saadaan asioihin selvyys lopullisesti vai haluatko mieluummin haa
        Ikävä
        53
        598
      9. Miten on, luotathan siihen?

        Että vielä tehdään kiihkeästi sitä yhdessä... Tutulle naiselle.❤️‍🔥
        Ikävä
        38
        562
      10. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

        Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
        Maailman menoa
        95
        520
      Aihe