Valkoinen Vito NT20TAB -rekkarilla

9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Haku päälle ja pian ja ilmoituksia poliisille. Viime kesänäkin saatiin ne roistot kiinni aktiivisten kansalaisten ja netin avustuksella. Roistot kiikkiin Suomessa. Että silleen.

Äänestä

Eläköön EU ja vapaa kansainvälisen rikollisuuden liikkuvuus!

Äänestä
  • Eikö ole tuota rekkaria näkynyt vielä ? Valkoinen Mersu VIto paku, mutta konepelti on musta . Että silleen.

    Äänestä

  • ...Poliisi tahtoo selvittää, onko autolla ja siinä matkustavilla henkilöillä osuutta useisiin Pohjois- ja Itä-Suomen alueella kesäkuussa tapahtuneisiin omaisuusrikoksiin,...SIIS TAHTOO selvittää ?? on itsessään selvää , ettei noista maista tulla kalliiseen suomeen lomailememaan. Kaikki baltian-maalaiset autot pitää pidättää nähtäessä.

    Äänestä

Hommahan toimii Suomessa, kun on halua ja tahtoa siihen rehellisillä kansalaisilla .
Hyvä palstan Suomalaiset ! Että silleen.

Äänestä

Pyöriihän tuolla liikenteessä vaikka minkä kansallisuuksien valkoisia pakuja pareittain tikkaat katoillaan. Kummaa että ovat ilmaantuneet tänne kesäksi, kovia työmiehiä varmaan ovat. Tai sitten jotain ihan muuta...Eräs ryhmä oli Viron kilvillä varustettu ja toinen keltaisilla kilvillä, briteistä - oletan...ehkäpä niitä "ahkeruudestaan" kuuluisia irlantilaisia kiertolaisia.

Äänestä

Tarvitseeko Suomi ja Suomalaiset noita " Ryöstäjäturisteja " ihan todella ???
Rajat kiinni sanoi EU ja Vapaa Liikkuvuus mitä tahansa asiasta. Että silleen.

Äänestä

Tuollaiset rekkarit autossa kertovat automaattisesti rikollisesta toiminnasta. Pitäisi pysäyttää aina ja muiluttaa kunnolla, kun näkee näitä etelän ihmeitten rekkareita liikenteessä. Yli 90 prosenttia rikollisia, joten hyvä olisi aina varuilta hakata ja ajaa rajalle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


3698 kirjoitti:

Maksimaalinen manhunt päällä.
http://yle.fi/uutiset/poliisi_etsii_romanian_kilvissa_olevaa_pakettiautoa/8075722

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu