Maria Lohelan(ps.) kuljetukseen uusi Audi A8

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015061519868591_uu.shtml

Pienemmällä autolla ei kai pysty pienituloisien yli ajamaan, eiku, hups, asiaa puolustamaan?
1080
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Päätös autohankinnasta tehtiin viime vuoden lopulla, sanotaan uutisessa. Ajatteles: siis sinun kannattamasi Vasemmistoliittokin on vaatinut uutta Audia. Varmaan Arhinmäki on ajatellut, että sillä pääsee ajelemaan joku vasuritoveri uudessa eduskunnassa.

Äänestä
  • Arhinmäki ajatteli että hän on se joka sillä ajelee tällä hallituskaudella. Jas siellä on tilaa oksennellakin.

    Äänestä

Et uskokkaan mihin ja miten paljon RAHAA(verovaroja) on palanut esim SDP:n ministereihin ja edustajiin........kiroisit viikon jos tietäisit!!!

Äänestä
  • Eduskunnan puhemies on presidentin jälkeen toiseksi korkein virka Suomessa.

    Äänestä

Onkohan Soinille tilattu extra long large malli jääkaapilla? Toki historian huonoin ulkoministeri tarvii ökyauton, ei muuten köyhät näe Soinista vilaustakaan?

Äänestä

Edelliselle kirjoittajalle vinkkinä että jos sinä olet aina ollut huono kaikessa mihin olet ryhtynyt niin ei se tarkoita sitä että Timo Soini olisi kaltaisesi.

Äänestä

Hups , aloittajalle tuli paha moka , kun ei tajunnut sitä , että ostopäätös ko autosta tehtiin edellisen hallituksen aikana , HOH, HOH HOO , olet aika idiootti.

Äänestä

Auto tilattiin VIHERVASURIEN käyttötarkoitukseen MUTTA sattui pikkumoka ÄÄNESTETTÄESSÄ ja juoppolalli Arhis kumppaneineen putosi
Valitettavasti perseelleen katuun ministeriviina-auton kyydistä!
Nyt sitten Persu saa alleen tuon VIHERVASEMMISTON HIMOITSEMAN Audin!

Äänestä

Seuraavaksi eduskunta hankkii presidentille uuden auton, ettei tarvi oven saranoita alkaa öljyämään, kun käytössä ovat niin jo kuluneet.
Puolustusministerille pitää tietenkin hankkia uusi auto, sellainen panssaroitu auto, kun Nato on aloittamassa sotaa Venäjää vastaan.

Äänestä

Mikäs tässä sitten on väärin.
Eduskunnan puhemiehellä pitäisi mielestäsi olla käytetty Lada vai.?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ovkk kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015061519868591_uu.shtml

Pienemmällä autolla ei kai pysty pienituloisien yli ajamaan, eiku, hups, asiaa puolustamaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu