Persuille kelpaa vain paras ja kallein. Köyhät maksaa. Sitä saa mitä tilaa.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015061519868591_uu.shtml
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015061519868591_uu.shtml
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Köyhä Suomen kansa saa vain kuraa silmille, kun persu-lady kaahaa ohi öky-Audillaan. Mutkan taakse katoavat loistoauton takavalot ja persujen valheelliset vaalilupaukset.
140 000 on pikku summa, sen halonen ja tuomioja käyttivät yksityismatkoihin lentokoneella erilaisiin sekundamaihin mömhuihin ja ponpaihin
tämä taas tehtiin sosiaalisuuden nimissä
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288334960857.html
Ulkoministeri Erkki Tuomiojan (sd) matka yksityiskoneella Intiaan Maailman sosiaalifoorumiin on kaikkien aikojen kallein ministerimatka.
Kuten ulkoministeri Soini totesi, perussuomalaisille puolueen menestyminen on ykkösasia. Ja toki menestyksen pitää myös näkyä rahvaan keskuudessa. Ihan vanhaan itäblokin malliin.
Kahvinkeittäjä on ökyautonsa ansainnut, mutta mitä tekee puheenjohtaja Soini... saako alaisella olla ökympi auto kuin Pomolla?
Ostopäätökset autoista on jo tehty ennenkuin persut on ollut hallitusneuvotteluissa, tyhmät! Demarit ym ovat vuosikymmeniä ökyautoilla ajelleet.. Ottakaa tollot asoista selvää..
Demareillekin riitti paria numeroa pienempi Audi... tässä lienee käymässä kuten Oiinosen pojalle, kun piti puoluetukia leikata, mutta kukaan ei "herättänyt".
Enää ei riitä kahdet rattaat persuille.
Edellisen hallituksen päätöksiäkö ei voi perua kuten paskalakia?
Vai on tehty? Juu varmaan pitää paikkansa en kiellä. Mutta sitä vaan ihmetyttää että tämä selitys kelpaa audijutussa?
Mutta sitten muka persujen mukana olo hallituksessa oli taannut sen että Turku sai laivatilaukset ja Raahe kymmenien miljoonien sijoituksen? Persujen mukana ololla hallituksessa ei todella ole mitään tekemistä näiden asioiden kanssa.
EIHÄN TUOLLA RAHALLA SAA KUIN TUOMIOJAN VIRKAMATKAN JA VAIN OSAN HALOSEN VIRKAMATKAA
Halonen kävi pitkällä lomamatkalla veronmaksajien laskuun mm. Jordanian Petrassa oman oppaan kanssa tapaamassa murhaajia Assad ja Mubarak ilman mitään aihetta vähää ennen kuin heidät on tuomittu kuolemaan, JOS KEKSITTE JOTAIN KUVOTTAVAMPAA KUIN TÄMÄN videon NIIN KERTOKAA https://www.youtube.com/watch?v=5iWn1JCJtg0
halonen kävi sekundamaissa TUNNETTUJEN ETUKÄTEEN TIEDETTYJEN DIKTATORISTEN murhaajien luona
JÄRJESTELEMÄSSÄ ITSELLEEN VIRKAA YKN TURVANEUVOSTOOON ELI KERJÄÄMÄSSÄ ÄÄNIÄ ITSELLEEN MUTTA SE PEITELTIIN ETTÄ SUOMI HALUAA Mutta siis Halosta ei kutsuta nykykään edes presidentin Kultarannan tilaisuuksiin ulkopolitiikassa
eihän tuolla autonhinnalla pääse edes kehitysmaamatkoille halosen mukana minnekään tai tuomiojan 140 000 on pikku summa, sen halonen ja tuomioja käyttivät yksityismatkoihin lentokoneella erilaisiin sekundamaihin mömhuihin ja ponpaihin tämä taas tehtiin sosiaalisuuden nimissä
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288334960857.html Ulkoministeri Erkki Tuomiojan (sd) matka yksityiskoneella Intiaan Maailman sosiaalifoorumiin on kaikkien aikojen kallein ministerimatka
Ei kannata ottaa nyt esille Tuomiojan tai Halosen matkoja. Soini kyllä hoitaa homman niin, että pääsee samaan kuin nuo kaksi yhteensä.
Ahneille perpansseille ei mikään näy riittävän.
Kyllä nyt aloittajaa harmittaa ja oikein todella v.tuttaa kun ei itse pääse tuollaiseen hienoon kyytiin. Tottakai eduskunnan puhemiehelle kuuluu olla hyvä ja vahva kulkuneuvo jossa Häntä kuljetetaan; mariskoot kateelliset ja katkerat mitä hyvänsä.
Niin suuri ja mahtava poliitikko kuin Soini olisi vaikka YKSIN voinut estää tuollaisen ökyautotörsäyksen. Mutta eipä tullut mieleen, kun persun perseen alle piti hankkia kalleinta mitä rahalla saa???
Sulla taitaa olla tuollaisen auton hankinta aika vierasta?
Auto on tilattu valtiolle, tai onpa tilattu kenelle tahansa, sen peruuttaminen on todellakin kallista, eikä yleensä sellaista noiden tilausautojen kanssa tehdä kuin kuolemantapauksissa.