20 v ja neitsyt

hiivataikina

Joo, elikkäs olen 20-vuotias mies, kuka on vieläkin neitsyt. Lukioaikoina en ollut vielä aiheesta kiinnostunut, mutta viime aikoina on pistänyt moinen asia ahdistamaan. Intissä esimerkiksi monet tupalaiset leijui kokemuksillaan (joista osa saattoi hyvinkin olla valetta) ja nyt aitojen ulkopuolella on alkanut seksuaalinen turhautuminen nousta uskomattomiin mittasuhteisiin. Jotenkin miellän suomalaiset naiset niin vaikeiksi, vaikken ole kertaakaan uskaltanut lähestyä kunnolla (en uskalla ylläpitää katsekontaktia saati hymyillä). Jotenkin vain tuntuu siltä, että naisia kiinnostaa vain Brad Pittin kaltaiset miehet. Baareissakaan en juuri käy ja ajatus yhden illan yöstä ei oikein houkuttele. Puhumattakaan parisuhteesta, sillä en ole sitoutuvaa tyyppiä, saati sitten mielenkiintoinen persoona (ei kunnon harrastuksia, osaan olla herrasmies ja välillä ihan hauska riippuen seurasta/tunnetilasta, mutta siihen se jää). En ole edes viehättävän näköinen, vaan, pitkä, laiha ja kasvot ei nyt komeimmastakaan päästä . En tosin pidä itseäni erityisen rumanakaan. Kuitenkin pidän huolta hygieniastani ja pukeudun perus siisteihin vaatteisiin. Onko liian myöhäistä menettää neitsyyttä tässä vaiheessa? Kuka muka alkaa opettaa tämän ikäistä kuinka yhdyntä tapahtuu?

10

136

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hkjhkjhkj

      "Onko liian myöhäistä menettää neitsyyttä tässä vaiheessa?"

      Eihän se ikinä liian myöhäistä ole, mutta ilmeisesti homma vaikeutuu iän myötä. Mitä on nyt juttuihin törmännyt, niin yleensä vaikuttaa olevan niin, että yli parikymppiset tyypit joilla poikuus on tallella, mielletään jollain tapaa "rikkinäisiksi", heillä on päässä vikaa, mikropenis, impotentti - joku vika joko fyysisesti tai henkisesti.

      Tietysti kanssa voi iskeä se henkinenkin lukko kun ajattelee, että "oon näin vanha ja kokematon, muut on nussinu ittensä puhki jo teineinä, en mä kehtaa/uskalla". Itte olen nyt 22 ja muutaman kerran olen päässyt käsipeliä vetäämään, mutta just tuo henkinen lukko on sitten aina iskenyt ja jollain verukkeella (liian väsynyt tai kännissä) on sitten välttänyt yhdynnät. Ajatus vaan siitä rävellyksestä, jota hyvin todennäköisesti ensimmäinen kerta olisi, ahdistaa. Varsinkin kun ikää on jo enemmän ja ihmiset varmasti ajattelevat, että kokemusta olisi jo kertynyt.

      Tilaisuuksia on toki ollut enemmänkin, mutta ne on tullut "liian vanhana", eli 18 ikäisenä, niin aina on sitten jotenkin tilanteesta luistanut.

      "Kuka muka alkaa opettaa tämän ikäistä kuinka yhdyntä tapahtuu?"

      Jaa-a, paha mennä sanomaan. Ei se kai auta, kun yrittää vaan joku etsiä ja toivoa parasta. Tietysti voisi ajatella niin, että vedät perseet ja jos onnistut saamaan jonkun mukaasi, niin voit laittaa kännin piikkiin mahdollisen rävellyksen. Eli kenenkään ei tarvitse välttämättä opettaa, tai sinun ei tarvitse pyytää apua - vaan opettelet siinä sivussa. Jos menee homma putkeen, niin hyvä, jos ei, niin onpahan joku tekosyy.

    • hämmentynyt_

      "ajatus yhden illan yöstä ei oikein houkuttele. Puhumattakaan parisuhteesta, sillä en ole sitoutuvaa tyyppiä"
      Mitä sä sitten etsit?

      • MurdochMcMuffin

        Tätä kyllä mäkin mietin XD Eihän tähän jää muuta vaihtoehtoa kuin maksulliset, mutta sehän olisi moraalisesti väärin :O
        "Kuinka yhdyntä tapahtuu" ---No tämä kyllä selviää ihan lasten tietosanakirjaakin lukemalla, että ei sen puoleen. Sen kun vaan nuolet ja sormetat pinpin märäksi ja sitten kyrpä sisään- ei ole vaikeaa :D


      • No tällä tarkoitin lähinnä sitä, että miksi suomalaiset naiset ovat sellasia, että heitä voi lähestyä vain baareissa, vaikka tuntemattomia ne on muuallakin? Tuota yhden illan juttua olen hieman miettinyt, mutta vaikuttaa vain lähinnä pelimiesten jalolta taidolta.


    • En oo varma oonko enää neitsyt,kun dildolla kokeillut, 2 kertaa pienipilisen kans "seksiä" harrastanut,ei tullu verta.luultavasti oon liian löysä,runkkaamalla saan enemmn iloa irti,työnnän ison dilson vaan liukkarii niin hyvää tulee;)

      • AnalFreak

        hyvä että leluja sulla sentään löytyy


    • laitasunfaceplz

      Mistä päin suomee oot..ite oon 14v typy joka haluu neitsyydestä eroon ja mieluiten 16-22v kanssa

      • 17v

    • Kokematonmies

      No itse menetin poikuuteni lähemmäs 24-vuotiaana vanhemmalle naiselle. Ei ne asiat siitä silti ole paljonkaan muuttuneet. Yhä olen kokematon seksiasioissa ja parisuhteessa en ole koskaan ollut vaikka täytän ensi vuonna jo 27-vuotta.

      Jotenkin edelleenkin toivottomuus iskee jos pitäis yrittää olla aloitteellinen etenkin oman ikäisiä tai itseäni nuorempia naisia kohtaan. Ei vain itseluottamus ole koskaan siihen riittänyt eikä riitä edelleenkään. Taidan sitten tosiaan elää koko elämäni ilman vakituista kumppania ja seksiä nuota muutamaa hassua kertaa lukuunottamatta kun ei minusta ole aloitteita tekemään kuin korkeintaan netissä ja niistäkään harvemmin mitään tulee. :S

      • Kokematonmies

        Jotenkin pelkään sitä tilannetta kun miehenä pitäisi osata ottaa ohjat käsiin eikä odottaa että joku nainen tekee sen ja "opettaa". Hävettää yleensäkkään myöntää että tämän ikäisenä on niin epävarma että tarvitsee jotain opetusta naiselta.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      119
      1662
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1488
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      36
      901
    4. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      29
      859
    5. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      38
      811
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      786
    7. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      43
      738
    8. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      728
    9. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      720
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      37
      700
    Aihe