Jo ennestään Suomen kalleimpiin veden hintoihin on taas tulossa suuret korotukset!
Muutenkin Raaseporissa on maksut mm. kiinteistövero Suomen huippua
Raasepori nostaa taas huippukalliin veden hintaa!
1
146
Vastaukset 1
- hklgp
Kommentissa on täyttä asiaa.
Onko tuollainen oikeasti viisasta?
Nostamalla elinkustannuksia paikkakunta maalaa itseään nurkkaan.
Se tulee näkymään muuttoliikkeenä poispäin.
Halutaanko maalaiskaupungista kenties jonkinlainen ikääntyvien ihmisten kesämökkileirintä-alue? Kehitys siinä loppuu ja paikkakunta autioituu , jos nuorempi polvi muuttaa pois ja valitsee asuinpaikakseen kohtuullisen paikan asua, palvelujen viereltä.
Nyt kannattaa päättäjien todellakin miettiä kustannusten noston suhteen.
Millä paikkakunta pysyy kilpailukykyisenä ? Muuttoliikenne on saatava takaisin päin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän511001Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll16881Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl501799- 46737
- 42664
- 37619
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30596Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE166553Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37540Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan57518