Tanskan demaritkin saivat turpaansa

vaikka ovat suurin puolue, niin oikeisto voitti silti ja mamuvastainen Tanskan Kansanpuolue oli vaalien voittaja.

Ja ruotsissa Ruotsi demokraattien kannatus on nyt ylittänyt 20% rajan, siitä povataan jo ruotsin suurinta puoluetta.

Näin mamuvastaisuus kasvaa joka paikassa, ihmiset alkavat todella näkemään että juuri muslimit ovat se suuri ongelma - se rupusakki joka maksaa.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ruotsalaisten typeryys kostautuu kun puolue eristettiin näin suurta puoluetta ei lakaista maton alle ,vain typerät Demarit voi näin tehdä mutta edestään varmasti löytävät mitä tekivät .

Äänestä
  • Siinä se onkin, eli jos demut siellä ei uskalla muuttaa mamupolitiikkaansa niin SD:n kannatus kasvaa vaan.

    Äänestä

Soini varmistaa Suomen suurimman maahanmuuttajaryhmän saapumisen maahamme. Maahanmuutto on ollut Suomessa hyvin kontrolloitua, mutta kun persut tulivat hallitikseen niin maahanmuutto kiihtyy. Persut ovat myös ainoa puolue, joka on ehdottanut homopatsasta.

Äänestä

Tanskan voittoisa puolue on Soinin kanssa samassa ryhmässä EU-parlamentissa ja Pohjoismaiden neuvostossa

MORTEN: ENEMMÄN TANSKAA VÄHEMMÄN EU:TA
http://www.kommunikationsforum.dk/log/multimedia/MortenM.png

http://timosoini.fi/2015/06/tanskan-vaalit/
Lähetin hyvälle ystävälleni Morten Messerschmidtille lämpimät onnittelut. Morten on taas tulossa puoluekokoukseemme, hän on pidetty vieras.

PERUSSUOMI KOKOONTUU TURUSSA
https://www.perussuomalaiset.fi/events/perussuomalaisten-20-puoluekokous-turussa/

https://www.perussuomalaiset.fi/events/retket-naantaliin-ja-turkuun-puoluekokouksen-yhteydessa/

Äänestä
  • Siinä oli asiaa jatka samaan malliin .

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


hahahahahahaa kirjoitti:

vaikka ovat suurin puolue, niin oikeisto voitti silti ja mamuvastainen Tanskan Kansanpuolue oli vaalien voittaja.

Ja ruotsissa Ruotsi demokraattien kannatus on nyt ylittänyt 20% rajan, siitä povataan jo ruotsin suurinta puoluetta.

Näin mamuvastaisuus kasvaa joka paikassa, ihmiset alkavat todella näkemään että juuri muslimit ovat se suuri ongelma - se rupusakki joka maksaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu