isi haalittu EU:hun koska niitä pitää koko ajan avustaa ja exitäblokinmaista virtaa rikollisia mm. Suomeen.
EU olisi ok jos Kreikkaa ja exitäblokinmaita ei ol
kfkjhfdds
8<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
eu on vain per-seestä,joka sekin on väärä.
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/53030-ennatysmaksun-syy-paljastui-suomi-maksaa-muiden-helpotuksia
Toinen syy Suomen korkeaan EU-maksuun on Saksan, Alankomaiden, Itävallan, Ruotsin ja Ison-Britannian saamat jäsenmaksuhelpotukset.
Nettomaksajat haluavat rajata EU:n budjettia, mutta nettosaajat haluavat, että se on mahdollisimman suuri.
____________________________________________
Tässä ei puhuta itäblokin maista eikä Kreikasta, ne on sitten vielä
erillinen ongelma, isompi kuin nämä maksut.
http://yle.fi/uutiset/suomen_eu-jasenmaksu_voi_kasvaa_yli_miljardiin__nettomaksuun_huomattava_piikki/7460924
Näiden lisäksi on lainojen korot noin 2 miljr/vuosi,
tullitulomenetykset 200 milliä,
eikä kukaan kaipaa direktiivejäkään ne tulee kalliiksi ja teettää
paljon työtä.
Palataan ETA-sopimukseen, samat hyödyt lähes ilmaiseksi ja
itsemäärämisoikeus säilyy.
EU olisi ok, jos siinä ei olisi ainuttakaan itä-Euroopan tai välimeren maata...
ongelma,räjähdysvaara joka pvä. kukaan ei hallitse enää mitään,menty kaiken aikaa kuvitellun luulon varassa,joka loppuu onneksi pian.
eu on euroopan atomipommi ja täysmätä ahneuden perikuva.
Ei EU:sta ole mitään hyötyä osoitettu olevan ...miksi maksaa johonkin kassaan ja anoa niitä tahoja takaisin????????
Miksei voi itse päättää omasta lainsäädännöstä????
Suomi on typerä lammas! Vertaapa Norjaan tai Sveitsiin jne...
Olli Rehnin pitää palkata kaikki itäEU:sat tulevat rikolliset varaosakauppiaiksi, Olli-poikahan on ollut innokkain haalija.
Maksakoon
varaosakauppias on hankkinut koulutusta paikoista joista kukaan ei pääse tutkimaan sivistyksen laatua.
Totta joka sana! Viimeisimpänä pohjattomana kaivona on Ukraina.