Pääsi nauru Ahlaisten kaupalla..

Olin taas kaupan kassajonossa, kun edessäni oli hieno keski-ikäinen pariskunta. Olivat selvästi jostakin muualta ja siinä, kun maitojono sitten eteni ja tuli tuan pariskunnan vuoro, niin kuulin, että mies kysyi joltakin jonossa, että missä on se kulttuurihistoriallinen kylämiljöö ?? Joku käski ajamaan kirkolle päin ja joku sanoi, ettei tiedä.
Nauru multa pääsi ja kova...
1180
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Hyvä kun pääsi sillä idiootithan yleensä nauraa ja pystynenä.Olet hahmo Martti Innasen tauluista.

Äänestä

Aloittaja on tunnistettu Mouhijärven haitari-Arviksi, soittelee kiljupäissään haitaria aina tytärpuolensa pissaiset pikkuhousut päässä.

Äänestä

Aloittaja söi Juhannuksena uusia perunoita ja imbesilliä,laamalaatikkoa ja mestitsin meloonia.

Äänestä
  • Ja kahten dollarin satemetsän aamijaisen.

    Äänestä

  • Ja joi kautsu kaakaota ja kuupallisen kylmää kurnaalia,tulikukkaa ja kurkkusuolaa.

    Äänestä

No ..missä se on se kulttuurihistoriallinen kylämiljöö ?? Häh.. ei edes turistit tiedä ja joutuu kaupalla kyselemään.
Missä se on ?? Hahhaaaa....et mua naurattaa vaan

Äänestä

Oon asunut 26 vuotta porissa, enkä ole kertaakaan halunnut mennä ahlaisiin. Minulla ei ole mitään hajua, että mitä siellä on. Siellä on siis kauppa, jossa on joku maitojono? Onko siellä mahdollisuutta internettiin, onko siellä sähköä, onko siellä asfaltoitu tiet? Kaipa sinne voisi sitten kesälomalla mennä ihmettelemään paikallisia juntteja ja maalaiselämää.

Äänestä

Ahloolaiset luulevat, et lahot talot ovat kulttuurihistoriaa..
Tämän kantsii selittää turisteille, ettei tartte kaupalla kysellä

Äänestä

Oma paska haisee hyvältä. Haukibaarissa se vasta hyvälle haiseekin.

Äänestä
  • Haiseeko Hauessa laho ??? Ainaskin ulkovuori ei oo häävissä kunnossa. Kylpyammekin on viety tai siirretty sivummalle, ettei kukaan mene siihen kylpemään ja hukkuis.
    Miten Hauella muuten mennee ? Onks Arina vienyt kaljaveikot Norren terassille ?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


YksiJaKaks kirjoitti:

Olin taas kaupan kassajonossa, kun edessäni oli hieno keski-ikäinen pariskunta. Olivat selvästi jostakin muualta ja siinä, kun maitojono sitten eteni ja tuli tuan pariskunnan vuoro, niin kuulin, että mies kysyi joltakin jonossa, että missä on se kulttuurihistoriallinen kylämiljöö ?? Joku käski ajamaan kirkolle päin ja joku sanoi, ettei tiedä.
Nauru multa pääsi ja kova...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu