postinjakaja!!???

tietääkö kukaan kuka komistus jakaa postia albertinkadulla? monesti olen ihaillut ja ovisilmästä kurkkinut... xD xD xD
1295
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

ja selvitä.. ehkä ne kertoo tai sitten ei.. Ja jos ei kerro postissa, niin avaa ovi kun se jakaja seuraavan kerran tulee ja pyydä päiväkahville..? Selvittele sitten kahvikupposen ääressä mitä haluat saada selville..
tai muuten mikä on hyvä (oikeesti) laita oveen postinjakajalle pieni lahjapaketti (karkki rasia, purkkaa tai jotain), joulua toivotellen ja siinä samalla pyydä sitä ulos..
Joo.. :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


höpsö kirjoitti:

tietääkö kukaan kuka komistus jakaa postia albertinkadulla? monesti olen ihaillut ja ovisilmästä kurkkinut... xD xD xD

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu