Hei kaikki kommarit ja maailmanparantajat

SeAvarakatseinen

Tutustu aitoon Kuubaan ennen kuin on liian myöhäistä

http://www.rantapallo.fi/rantalomat/viela-ehdit-castron-kuubaan/


Vielä ehtii käydä katsomassa ja muistelemasssa! Ensikerran kävijä voi nähdä kaikki NE SUURET ! saavutukset, mitä yli viidenkymmene vuoden ankarien ponnistelujen aikana saatiin ... rakennetuksi.

Kommunismin -50-70 -lukujen ystävät, jotka olivat sahaamassa talkoilla sokeruokoja poikki, Fidel Castron hyväksi ja omaisuuden kartuttamiseksi, voivat nyt lepotuoleissa istuskella ja ryypätä rommia sekä muistella hukkaan mennyttä nuoruuttaan.

1

102

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vivaCuba

      USA kävi sotaa Kuubaa vastaan 50 vuotta ja hävisi. USA pakotti suuren osan läntistä kapitalismia Kuuban saartoon. Kuuba voitti. Kuuba on mahtava esimerkki kansan sitkeydestä olla alistumatta imperialismin sortoon.
      Tänään Kreikan kansa rimpuilee irti eu-imperialismin kahleista. Voittaa tai ei, Kreikan kansa yrittää. Kaikki suomalaisen työmiehen ja -naisen solidaarisuus Kuuballe ja Kreikalle. Espanjan kansa ponnistelee Podemosin johdolla ei-imperialistiselle tielle. Annamme tukemme sillekin. Lännen kapitalismin talouskuripolitiikka voidaan murtaa ja se tulee murretuksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      257
      8880
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      311
      6197
    3. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      66
      1320
    4. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      1277
    5. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      109
      1091
    6. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      76
      924
    7. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

      Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      60
      847
    8. Mopokeulija

      Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
      Haapavesi
      43
      768
    9. MUISTATTEKO SEN?

      Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk
      Joukkoliikenne
      310
      680
    10. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

      Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
      Ähtäri
      23
      666
    Aihe