Nuoret salskeat pakolaismiehet tulossa Suomeen.

Se porukka mitä telkkarissa on näytetty venepakolaisista on nuoria miehiä pääasiassa. Mitä pakolaisia he ovat, selviä elintasopakolaisia! Orjiaka Eurooppa haluaa? Tuskin sieltä on IT-osaajia tulossa.

Suomessa 11,8 % työttömiä.

Ottaako Eurooppa ja Suomi ne kaikki 60 miljoonaa pakolaista, jotka hakee parempaa elintasoa ja osa todelista suojaa?
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Se on nyt niin että hajoita ja hallitse on touhun nimi. Kansa vaihtoon ja sekaisin, sitten loppukin valta komissioille ja muille- liittovaltioon toisten orjiksi. Luuliko joku että Sipilä on eri linjoilla eu fanaatikko bobrikovin kanssa.. erehtyi. Sitten "vapaakauppasopimukset" niin Suomalaisuudesta ja kansallis-omaisuudesta ei jää juuri mitään jäljelle. Onko pohjavesien lahjoittamisesta jo suunnitelmat valmiina..?

Äänestä

Vain rikollisilla ja isis-islamistirosvoilla on varaa maksaa Välimeren ylityksestä 8000-12000 Euroa.
Vain muutamat täyshuorat ja jakorasiat ja niiden aisankannattajat "hinkuvat" näitä pakoloisia/rikollisia Eurooppaan.
Muka turvapaikan hakijoita...hah hah.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


orgmummeli kirjoitti:

Se porukka mitä telkkarissa on näytetty venepakolaisista on nuoria miehiä pääasiassa. Mitä pakolaisia he ovat, selviä elintasopakolaisia! Orjiaka Eurooppa haluaa? Tuskin sieltä on IT-osaajia tulossa.

Suomessa 11,8 % työttömiä.

Ottaako Eurooppa ja Suomi ne kaikki 60 miljoonaa pakolaista, jotka hakee parempaa elintasoa ja osa todelista suojaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu