PAKOLAISISTA MUTTA TURHAAN, eihän kusitolpan sana mitään paina.
HOHOHO HALLITUKSEN RIVIT RAKOILEE PERSUT KITISEE
HallitusNatisee
26<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Jo hallitusta muodostettaessa oli täysin selvää ettei Persuilla ole mitään sanomista omilla rasistisilla julistuksillaan, Sipilä ja Stubb määrää mikä on linja Persujen tollot tottelee kiltisti tai tulee potku perseeseen.
Mitähän virkaa Persuilla on hallituksessa, mihin papereihin Soini veti nimensä, kun kaikki Persujen vaalilupaukset ovat vesittyneet, Soini on puhunut paskaa suut ja silmät täyteen. Onko asia niin että Persut on yhteistyökyvytön ryhmä koska Soinin sana ei paina mitään.
Persut vedettiin jälleen kerran "kölin alta".
Kusitolppateoria toimii ja voi hyvin.
Persut kusi vielä omille kintuilleen hohohohohoooooooooooo
Aloittaja on kapinen kokkaretrolli.
Hohohooo onko hermo pinnassa hohohoooooo
Persut lurautti pienet kuset omille kintuilleen, Sipilä ja Stubb on täyden tolkun miehiä jotka sotkee tollot suohon.
Nyt pienempää ääntä sitä Stubia kehuessa. Sen hallituksen jälkiähän tässä korjaillaan. Kuinka hölmö pitää olla että äänestää aina samoja puolueita jotka on kaiken ongelman aiheuttanut?!? Kanttaa katsoa peiliin ja vedä oikeen kunnon avokas itseäsi poskeen jotta heräät.
On äänestää puoluetta mikä antaa kaikissa asioissa periksi nöyrästi kumartaen. Soinin sanoja mukaille. Takki kääntynyt,jopa ihan uudet keisarin vaatteet.
Soini on turha mies hallituksessa, se nähtiin juuri pakolais kysymyksissä.
Persut ei saa mitään aikaiseksi, turhaa porukkaa, ei ollut vaikea arvata että näin tässä käy.
jos kepu ja kokoomus ei pysy hallitussopimuksissa ei tarvitse persujenkaan pysyä joten tilannehan on suorastaan mielenkiintoinen persuilla on ratkaisun paikka eduskunnan äänestyksissä kun hallitus menettää enemmistönsä?
Persut on kusitolppana hallituksessa, pakkoraossa on hyväksyttävä kaikki Sipilän ja Stubin käsitykset jotka toki ovat aina satakertaa järkevämpiä kuin Persutollojen ajatukset.
Soini selittää että yhdessä sovittiin, voi vittu mikä pelle.
Tollot toilailee juuri odotusten mukaisesti, kaikki missä persut on mukana menee "reisille" ja lujaa.
Kitinää ja kiukuttelua, siinä Persujen aseet hallituksessa, kuka tosissaan luulee että tollot saisi mitään aikaiseksi.
Saihan ne kannatus kääntyi laskuun. Höröhöröhörö
Persujen alamäki saa lisää vauhtia joka päivä.
Hohoho Sipilä ja Stubbi näytti missä kaappi seisoo.
Ja PerusPölvästit kitisee.
Sipilä antoi ymmärtää että on muutama muukin asia josta ollaan täysin erimieltä, käytännössä se tarkoittaa että Soini voi pitää turpansa kiinni, Kepu vie ja Soini korkeintaan kitisee.
KREGUT VIE JA SIPILÄ VIKISEE !
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2015062519925638_ul.shtml
"Brysselin Kreikka-kokouksiin mahtuu monenlaisia käänteitä ja hämäystemppuja.
Vielä maanantaina eurojohtajien kokouksen jälkeen pääministeri Juha Sipilä (kesk) oli positiivisella mielellä ja kertoi uskovansa Kreikka-sovun syntyyn. Tuolloin Sipilä kuvasi tuntojaan näin:
-Kokouksessa tuli vahva viesti joka puolelta, että tämä saadaan ratkaistua. Se tuli myös Kreikan suunnasta, Sipilä kertoi.
Virkamieslähteiden mukaan eurojohtajien maanantainen positiivisuus oli kuitenkin taktikointia ja silmän lumetta.
Paluu todellisuuteen
Keskiviikkona tapahtui jälleen paluu karuun todellisuuteen, kun euroryhmän Kreikka-kokous lässähti alkuunsa.
Euroryhmän puheenjohtaja Jeroen Dijsselbloem päätti kokouksen vain tunnin tapaamisen jälkeen, koska ministereillä ei ollut edes sopimusehdotusta, josta he olisivat voineet keskustella.
-Mitään pohjapaperia ei ollut, valtiovarainministeri Alexander Stubb (kok) sanoi Brysselissä.
Stubbin mukaan euroryhmän tynkäkokous ei kuitenkaan ollut turha, koska se osoittaa muulle maailmalle, että euroryhmä on vakavissaan ratkomassa Kreikan ongelmia.
Kreikka kovana
Kreikan pääministerin Alexis Tsipraksen ja velkojien välisissä neuvotteluissa rahoitusehdoista ei keskiviikon aikana edetty muun muassa sen vuoksi, että Kreikka ei aio suostua velkojien vaatimuksiin palkkojen ja eläkkeiden leikkauksista. Tsipras on käärmeissään siitä, että Kreikan uudistusehdotuksiin ei suostuta, vaikka vastaavat toimet on hänen mukaansa hyväksytty muiden kriisimaiden kohdalla."
Sipilä vanhana liikemies lierona kääntelee takkiaan tilanteen mukaan !
Ja mitä helevetin johtajia nuo EU johtajat ovat? tanssivat gregujen pillin mukaan, vaikka jokaisella järjellä ajattelevalle on selvää kuin pläkki, jotta gregut eivät pysty velkojaan koskaan maksamaan!
Eivätkä edes aio maksaa, Kreikan valtio on konkurssien teossa spesialisti tekihän se ensimmäisen konkurssinsa jo 300 vuotta ennen ajanlaskun alkua !
Jos EU;n pampuilla olisi järki päässä he puhaltaisivat pelin poikki välittömästi, menkööt gregut, kohtahan lähtevät Britit EU,sta ja koko kolhoosi hajoaa kuitenkin ! Ne kun nuo kolhoosit eivät tahdo pysyä koossa, muualla kuin sekarotuisten jenkkilässä !
Late Lapista. SSSS Ry!
Persujen kannatus laskee kovaa vauhtia, hallituksesta piti tulla ponnahduslauta vallan ytimimiin mutta kävi päin vastoin kusitolpanvirka ei paljon paina.
persuilla ei ole mitään annettavaa Suomalaiselle yhteiskunnalle, kuin kuluja, professorit varoitti että Persut tulee veronmaksajille kalliiksi.
Stupidot ja Orvot ne vasta pellejä on. Mennään EU:N ytimeen vaikuttamaan ja siten ollaan samaa mieltä kuin enemmistö. Mennään nuka mukaan päätöksen tekoon että pääsisi vaikuttamaan kun se kuitenkin koskee meitäkin. Aivan varmasti ne jotka sanoo rehdisti ettei ota yhtään pakolaista ei myöskään ota pakolaisia ja niidenkin taakat jaetaan tollaisille kokkareille, jotka kuitenkin yrittävät muka vähentää yhteiskunnan varoilla eläviä.