Enkelit ovat hyväntahtoisia hölmöjä jotka ovat saaneet hopealautasella kaiken tyranni jumalaltaan Demiurgilta, he elävät pääasiassa päihtyneenä omasta itsestään ja sokaistuneena omasta enekeliydestään, eivätkä osaa samaistua ihmisen kärsimykseen koska eivät ole sellaista koskaan tunteneet (eivätkä myöskään halua tinkiä omasta tilastaan jotta myötä-tuntisivat ihmisten tuskaa) ja auttavat ihmisiä vain pönkittääkseen omaa hyvää kuvaa itsestään. Elleivät he sitten ole ylpeitä paskiaisia tai ihmisille tylsyyttään kiusaa tekeviä mulkkuja.
Totuus enkeleistä
4
159
Vastaukset
- sapettaa
Vitun kerubit syö aina talvisin kaikki käyneet pihlajanmarjat pihapuista ja riekkuvat ja tappelevat sitten ulkona yötä myöden ettei saa unta silmäystäkään. Aina saa niitä sitten pesäpallomaillalla (kun en kerran haulikkoa omista) käydä hätistelemässä takaisin Jumalan valtaistuimen tykö...joka talvinen riesa tämä.
- Artling
Sinähän siinä riekut.
- enkel-ihmiset
Enkelten maailmaan menevät ne ihmiset jotka syntiä yhtenään tekevät.
Enkeli ihmiset eivät erota mikä on oikeaa ja vääryyttä.
Katsoessaan enkel korteista mitä tänään tehdään.
Mielen vankina yhä uudelleen varastamisen kierteessä ovat.
Kaikki heidän tekemisen on oikeutettua ja häivyttävät itsestään sen oikean tien, vaikka 10käskyssä on kohta älä varasta.
Pyydetään enkeleiltä anteeksi pyyntöä jotta voidaan yhä uudestaan ja uudestaan varastaa toisen henkilökohtaista omaisuutta.
Vaihdetaan oman tavaran kanssa kun toisella on paremman laatuista tavaraa.
Enkel ihmiset ovat mukamas aina oikeassa ja saa tehdä mitä tahansa,
kunhan saavat itselleen suuremman hyödyn. - dfgfdgd
Enkeleitä ei ole, muuten kuin mielikuvitusolentona hömelöillä aikuisilla ja lapsilla näiden hömelöiden uskovaisten aikuisten suorittaman lasten juksamisen takia.
Joulpukista sentään lapsille kerrotaan totuus jossain vaiheessa, useimmiten jo selvästi ennen kymmenen vuoden ikää, kun lapsella herää epäilys huijauksesta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.3702864SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis662294Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj781959Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis691610- 1401552
- 691159
Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki1021029Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön264965Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li9946- 39821