Totuus enkeleistä

Gnosis

Enkelit ovat hyväntahtoisia hölmöjä jotka ovat saaneet hopealautasella kaiken tyranni jumalaltaan Demiurgilta, he elävät pääasiassa päihtyneenä omasta itsestään ja sokaistuneena omasta enekeliydestään, eivätkä osaa samaistua ihmisen kärsimykseen koska eivät ole sellaista koskaan tunteneet (eivätkä myöskään halua tinkiä omasta tilastaan jotta myötä-tuntisivat ihmisten tuskaa) ja auttavat ihmisiä vain pönkittääkseen omaa hyvää kuvaa itsestään. Elleivät he sitten ole ylpeitä paskiaisia tai ihmisille tylsyyttään kiusaa tekeviä mulkkuja.

4

169

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sapettaa

      Vitun kerubit syö aina talvisin kaikki käyneet pihlajanmarjat pihapuista ja riekkuvat ja tappelevat sitten ulkona yötä myöden ettei saa unta silmäystäkään. Aina saa niitä sitten pesäpallomaillalla (kun en kerran haulikkoa omista) käydä hätistelemässä takaisin Jumalan valtaistuimen tykö...joka talvinen riesa tämä.

      • Artling

        Sinähän siinä riekut.


    • enkel-ihmiset

      Enkelten maailmaan menevät ne ihmiset jotka syntiä yhtenään tekevät.
      Enkeli ihmiset eivät erota mikä on oikeaa ja vääryyttä.
      Katsoessaan enkel korteista mitä tänään tehdään.
      Mielen vankina yhä uudelleen varastamisen kierteessä ovat.
      Kaikki heidän tekemisen on oikeutettua ja häivyttävät itsestään sen oikean tien, vaikka 10käskyssä on kohta älä varasta.
      Pyydetään enkeleiltä anteeksi pyyntöä jotta voidaan yhä uudestaan ja uudestaan varastaa toisen henkilökohtaista omaisuutta.
      Vaihdetaan oman tavaran kanssa kun toisella on paremman laatuista tavaraa.
      Enkel ihmiset ovat mukamas aina oikeassa ja saa tehdä mitä tahansa,
      kunhan saavat itselleen suuremman hyödyn.

    • dfgfdgd

      Enkeleitä ei ole, muuten kuin mielikuvitusolentona hömelöillä aikuisilla ja lapsilla näiden hömelöiden uskovaisten aikuisten suorittaman lasten juksamisen takia.

      Joulpukista sentään lapsille kerrotaan totuus jossain vaiheessa, useimmiten jo selvästi ennen kymmenen vuoden ikää, kun lapsella herää epäilys huijauksesta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies tykkään edelleen sinusta

      Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
      Ikävä
      52
      1010
    2. Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?

      Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍
      Ikävä
      110
      961
    3. Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle

      Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust
      Kotimaiset julkkisjuorut
      27
      910
    4. Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi

      Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,
      Suomalaiset julkkikset
      7
      804
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle?

      Jos joskus kohtaatte?
      Ikävä
      71
      693
    6. Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?

      Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.
      Vain elämää
      3
      644
    7. Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?

      Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it
      Sinkut
      186
      602
    8. Ehkä taidat

      Luovuttaa.
      Ikävä
      72
      584
    9. Jos oltais joskus samoissa bileissä

      Niin lähdettäiskö yhdessä ”jatkoille?”
      Ikävä
      57
      583
    10. Sinulle jota kaipaan!

      Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista
      Ikävä
      25
      577
    Aihe