tiedotamme sitten taas lisää.
Demarien kuolontanssi alkanut
tanssikaamme
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
En oo minkään puolueen jäsen, mutta eiköhän se takinkääntäjien kuopatus ole jo alkanut.
SDP ON PELKKÄ SAK:n ja AY-LIITTOJEN KÄSIKASSARA. Joka muuta on luullut, on sinisilmäinen ja tulee pettymään. SDP pysyy puoluekartalla vain viimeiseen SAK:n loiseen saakka.
Viimeaikaista SAK-sakkia, eivät ole tehneet oikeita töitä:
- SAK:n juristi Tarja Halonen, ent. ministeri, edellinen presidentti
- SAK:n Eero Heinäluoma, ent. valtiovarainministeri, ent. eduskunnan puhemies, ent. SDP:n puheenjohtaja
- SAK:n Lauri Ihalainen, ent. SAK-johtaja, ent. työvoimaministeri
- AY-johtaja Antti Rinne, ent. valtiovarainministeri, nyk. SDP:n puheenjohtaja
- SAK:n Reijo Paananen, ent. SAK:n tiedottaja, nyk. SDP:n puoluesihteeri
jne...jne
- Jutta Urpilainen, ent. valtiovarain ministeri ja ent. SDP:n puheenjohtaja EI ollut SAK:n palkollinen, joten puukotettiin selkään ja poliittinen urakin yritettiin tuhota. "Ei kuulu SAK:n joukkoon", joten edustaa väärää linjaa.
Arvasit väärin, ei meille demareille mitään tapahdu. Puolueemme vaan on liian pitkkään ollut väärissä käsissä ja houkutellut väärää rahaa.
Tulevaisuus on paljon nykyistä valoisampi kunhan järjestäydymme uudestaan. Eikä se olisi ensimmäinen kerta.
Naisten työ on kiellettävä aloilla, missä se on heidän ruumiilleen vahingollista.
http://www.sdp.fi/fi/component/content/article/30-sdp/tutustu/taustat/4172-forssan-ohjelma
"Sosiaalidemokraattinen puolue Suomessa pyrkii samoin kuin sosiaalidemokraattiset puolueet muissakin maissa vapauttamaan koko kansaa taloudellisen riippuvaisuuden, valtiollisen alaikäisyyden ja henkisen holhuunalaisuuden kahleista."
Oikeammin tuo kuuluisi niin, että "vapauttamaan" vaihdettaisiin muotoon "saattamaan". Siis: "...saattamaan koko kansa taloudellisen riippuvaisuuden... kahleisiin".
Uutta "torjuntavoittoa" luvassa?
hehehehe..demarit on joo joo porukkaa.