Jutta hoiti työttömyyden pilviin..

Yhteisöveroale ja eläke/indeksileikkaukset nostanut työttömyyden pilviin ja pahenee kokoajan! Lässytti päinvastaista!
8107
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Palkitaan pankkihommilla. Sielläkin jotain saatava vituksi sössittyä!

Äänestä
  • No mutta onhan Jutalla verkkosukkahousut ja loistavat "takkuutukset" kreikalle lahjoitetuista rahoista, kyllä näillä eväillä temarin pitää palkita.

    Äänestä

  • Samaa mieltä. Työtähän se Ay- yrmy Juntti Ranne aina peräänkuuluttaa! Yhteisöveroale oli Jutalta oiken hyvä veto - tässä kohtaa uskoi Juhana Vartiaisen ohjetta, vaikka muuten ei - oli kuin Rinne näissä talousaisoissa. Juhana Vartiainen oli Demareitten paras talousosaaja kunnes turhautui tyhmän porukan tyhmiin päätöksiin.

    Äänestä

  • TaloustaitajaJV kirjoitti:

    Samaa mieltä. Työtähän se Ay- yrmy Juntti Ranne aina peräänkuuluttaa! Yhteisöveroale oli Jutalta oiken hyvä veto - tässä kohtaa uskoi Juhana Vartiaisen ohjetta, vaikka muuten ei - oli kuin Rinne näissä talousaisoissa. Juhana Vartiainen oli Demareitten paras talousosaaja kunnes turhautui tyhmän porukan tyhmiin päätöksiin.

    Yhteisöveroale oli suri munaus. Hävetkää loiset, kun vielä ylistätte suurta tyrimistä. Sen takia nostettiin maksuja ja leikattiin indeksikorotukset ja saatiin tuhansia työttömiä. Missä pesii noin yksinkertasta porukkaa? Yhtään euroa ei ole sen takia investoitu!

    Äänestä

Juhana Vartiaisella ei olekaan nyt mitään sanottavaa. Kokoomuksessa suu on teipattu kiinni ja sanoa saa vasta kun saa luvan. VATT:ssa piti olla tekevinään ja sanovinaan jotain, sohaista siten, että media huomioi. Päivällä torkkuen punaviinin lipittämisen jälkeen ja illalla sitten muutamaksi tunniksi "vauhti päälle". Ja veronmaksajien kustannuksella.

Äänestä
  • Vartiainen "Kokoomusjutan" agentti? Kokoomuksen lähettämä painamaan demukannatusta?

    Äänestä

Ja töppöyksiä täynnä Jutan ura!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mokaillen kirjoitti:

Yhteisöveroale ja eläke/indeksileikkaukset nostanut työttömyyden pilviin ja pahenee kokoajan! Lässytti päinvastaista!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu