Ravintolasuosituksia?

ögah

Mikä olisi hyvä ravintola Tammisaaressa. Sellainen, jossa on hyvä hinta-laatusuhde?

7

3359

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nams

      Tammisaaresta taitaa moni körötellä herkuttelemaan Karjaalle, missä hyviä ruokapaikkoja joka nurkassa.
      Palvelu pelaa useammalla kielellä ja hinta-laatusuhde on takuulla kohdallaan.
      Makuasiat ovat yksilöllisiä, mutta Karjaalla ainakin KW, Ravintola Socis ja Pizzeria TORO ovat sekä viihtyisiä että edullisia herkuttelupaikkoja. Ajele sinäkin sieltä Tammisaaresta Karjaalle kyläilemään -- se kuules kannattaa!!

    • nams
    • Bättrefolk

      Tammisaaren paras ja suosituin ravintola on Dragsvikin upseerikerho!

    • SUKULAONPELLE

      Ei´suomessa ole sellaisia ravintoloita, pitää mennä mieluummin vaikka venäjälle,siellä on otettu aimo harppauksia hygieniassa ja ruuan laadussa on suomaliset jääneet toiseksi,venäjällä on ylpeyttä että saivat tarjota hyvää ruokaa.Suomessa tuodaan jotain ylikypsennettyä mautonta paskaa eteen ja sen jälkeen mitä siitä sika kalliista skeidasta on saanut alas tullaan kyselemään maistuiko ja annetaan marianne.JOKA KERRAN ON VITUTTANUT.

    • AlexUbergood

      Tammisaaressa ei ole hyviä ravintoloita. Hangossa on, mutta vain kesäisin. Tammisaari on sisäänpäin kääntynyt autiokaupunki.

    • barbidocka

      On vaan yksi rafla missä voi syödä Tammisaaressa; Harolds

    • maiskistavaan

      Paljon hyviä ruokapaikkoja löytyy kyllä!
      Minä tykkään Karjaalla lähinnä herkutella kun siellä on AINA niin kiva palvelu vaikka menisi minne syömään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. MIksi suurin osa persuista on alkoholisteja?

      Tätä jäin pohdiskelemaan....
      Maailman menoa
      94
      4135
    2. 66
      3393
    3. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      72
      3044
    4. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      81
      2519
    5. Suomalainen lähti ilman takkia sotaan

      Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.
      Maailman menoa
      5
      2336
    6. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      198
      2092
    7. Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!

      ”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a
      Maailman menoa
      30
      2041
    8. Mies älä

      Odota enää vaan toimi. Pieni vinkkivitonen 🫰💥
      Ikävä
      41
      820
    9. Mä tiedän

      Että sä tiedät, että mä tiedän, että sä tiedät. Me molemmat tiedetään. Onko näin?
      Ikävä
      52
      746
    10. Harmittaa ettei paluuta entiseen enää ole

      Paluuta entiseen ei ole koska pilasit kaiken.
      Ikävä
      70
      735
    Aihe