Muslimitko HYÖKKÄÄ tänään?

19<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Lisää vaan elintasopakolaisia, niin vastaavat iskut alkaa olla arkipäivää.

Äänestä
  • Pieni sota piristää kummasti. Pistetään taas ukkoa pötkölleen johan siitä viimekerrasta onkin aikaa. Saadaan taas se isänmaallisuus ja arvot kohdalleen kun on hetki räiskitty täälläkin. Sodassa on se hyvä puoli että voittaja on aina oikeassa ja saa aloittaa kaiken alusta niinkuin haluaa.

    Äänestä

No nuo hyysäri paskat eivät sitä myönnä, että sota on jo alkanut. Ne selittävät aina kyseessä olevan, sen " Yksittäistapauksen ". Tilanne eikun pahenee, kun nuo päättäjät eivät uskalla tehdä mitään kovia ratkaisuja noiden hullujen karkoittamiseksi.
Että silleen.

Äänestä

Tämä ns. "pakolaisten" tulva ja sijoittaminen ympäri eurooppaa vaikuttaa juonelta, jolla saadaan muslimeita ajettua useaan maahan. Kun sotimalla nuo ei voisi kehittyneitä länsimaalaisia ihmisiä voittaa, on turvauduttava erikoisiin konsteihin. Sadan vuoden kuluttua eurooppa saattaa suurilta osin, jos ei kokonaan olla islamistinen.

Äänestä

Kaikki rikolliset ja loisivat muslimit helvettiin Suomesta.
Ja Stubido ja Sipilä ja Orpo Petteri.......mitäs näille muslimirikollis-elukoiden avustajille tehtäisiin???
Syytteeseen maanpetoksesta, terroristien rahtaamisesta Suomeen.

Äänestä

ILtalehti juuri nyt jo ainakin 27 kuollutta myös Suomalaisia turistien joukossa. Toivottavasti ovat niitä hyysäreitä, että saavat tuntumaa tuohon ihanaan kulttuurin oikein omakohtaisesti. Että silleen.

Äänestä

ILta-Sanomat ainakin 12 Suomalaista on Soussessa ja mahdollisesti vielä enemmänkin.
Että silleen.

Äänestä

Muslimit ympäri maailmaa sekoaa aina pyhän Ramadan-kuukauden ajaksi, terrorismi on silloin pyhempää kuin muulloin.

Tuolta etusivulta näkee laskurin tälle vuodelle:
Ramadan Bombathon 2015 Scorecard
http://www.thereligionofpeace.com/

Äänestä

Jos matkustaa muslimi mahaan, saa mitä tilaa. Luultavasti vihervasureita.

Äänestä

Saisiko tästä monikulttuuriteosta veteraaniavustusta?

Kansanedustaja Tuula Väätäisen (SDP) vaati kirjallisessa kysymyksessä, että elokuussa Suomesta oli lähtenyt noin kaksikymmentä ihmistä sotimaan Syyriaan ja heidänkin tulisi saada veteraaniavustusta.

"Kun suomalainen lähtee kriisinhallintapalvelukseen, hänet vakuutetaan sotilastapaturmalain mukaan, jonka piiriin kuuluvat sekä sotilastapaturmat että palvelussairaudet.
Kuitenkin yhä useampi maamme kansalainen osallistuu ulkomailla käytäviin konflikteihin ilman sotilastapaturmalain tuomaa suojaa", Tuula Väätäinen toteaa kyselyssään.

Niin se on. Kun lähtee päitä katkomaan tai turisteja ja sivullisia ampumaan niin kyllä sellainen on palkittava ainakin jos SDP:tä on uskominen.

Arja Alho (SDP) myös tiuskaisi taannoin islamin puolustuspuheensa:

"Onneksi suomalaisten enemmistö on sen verran itsetuntoista, että ymmärtää, ettei suomalaisuutta voi vaalia laboratoriossa. Kaikki on kiinni korvien välistä. Lopettakaa nyt tuo uikuttaminen islamin hyökyaallosta ja opetelkaa uimaan!

http://goo.gl/FoPoEQ

Sen kunniaksi onkin monikulttuurismi toiminutkin:

"Järkyttävät kuvat leviävät: Isis heitti kaksi homoseksuaalia katolta"

http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2015012019053564_ul.shtml

Kehoittaako Arja Alho tai SDP seuraavaksi homoseksuaaleja lopettamaan ruikuttamisensa ja opettelemaan lentämään?

Kansanjuhla näyttää monikultterellisissa maissa senkun jatkuvan.

Ihmisparat heitetään pää edellä alas tornitaloista.

http://www.foxnews.com/world/slideshow/2015/06/05/isis-conducts-more-executions-men-for-being-gay/#/slide/isis-execution-4

Äänestä
  • Nämä ovat kaikki yksittäistapauksia. Tosin jokapäiviäisiä toistuvia yksittäsitapauksia. Jos vaikka tulee joukkoraiskaus niin olkoon se vaikka joukko-yksittäisraiskaus. Vai kävisikö joukkoraiskaus-yksittäis? Miten olisi yksittäisjoukkoraiskaus? Kielitieteilijät nyt tarvittain apua.

    Äänestä

Suomen pitää ottaa heti lisää näitä islamisteja Suomeen. Heti. Kun kaikki ääri-islamistit on tuotu Suomeen ja niille annettu äänioikeus on odotettavissa, että sharia-laki astuu täälläkin voimaan.

Äänestä

Kuwaitissakin tehty isku. Sovittu maailmanlaajuinen juttu, vielä on päivää jäljellä, mitä vielä?

Äänestä

EI aiheuta toimenpiteitä. Hyysärit tahtovat edelleenkin maamme täyteen musuja tappamaan meidät.

Äänestä

Nämä johadistit ovat niitä muslimeja jotka noudattavat kirjaansa kunnolla. Sitten on nämä jotka tulkitsee eivätkä noudata tappamista. http://www.pelastussanoma.fi/Islamin opit/islam.htm. Tästä voit lukea että islam on sortamisen uskonto. Suurta harhaa. Jeesus on se oikea tie...siinä hommassa ei tapeta ja harrastet saatanan hommia...Jeesus tuo rauhan ja rakkauden ja ennenkaikkea pelastuksen. Islam tuhoaa ja kylvää pelkoa ja ahdistusta..missään muussa uskonnossa ei murhata ja kiduteta tolla tavalla. Vai ootteko kuullu että joku kristitty tappais niin että jättää ristin siitä merkiksi niinkun nämä jättävät musumaanien merkin?? Ei ei kristityt eivät tapa ketään Jeesusksen nimessä sillä Jeesus oli ja on hyvä..meidän esimerkki..Jeesus on herramme. Jokainen muslimikin joutuu kumartamaan Jeesusta!!!

Äänestä
  • "Jeesus on se oikea tie...siinä hommassa ei tapeta"
    On tapettu miljoonia, ja tapetaan yhä tänäkin päivänä.

    Äänestä

Vähemmän maahanmuuttajia, mutta lisää kunnon turbokapitalismia vai? Ranskassa oli aikoinaan kukoistava teollisuus, johon tarvittiin työvoimaa myös muualta. Globalisaatio ja automaatio ovat vieneet työpaikat ja suuri osa väestöstä on pahasti syrjäytyneitä tai syrjäytettyjä, koska enemmän pitää tuottaa vähemmällä ja tehokkaammin kuin kilpailijat. Jotkut syrjäytetyt löytävät pääasiassa netistä jihadistiset ääriliikkeet ja muut ääriryhmät ja radikalisoituvat. Mistä saadaan järkevää tekemistä mahdollisimman monelle ja taloudellista turvaa, kun järjestelmä on tällainen. Ja vielä kaiken lisäksi leikataan hyvinvointivaltiota riekaleiksi. Terrori-iskujen kanssa on opittava elämään, jos kyseistä ongelmaa ei pystytä ratkomaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


usealla_rintamalla kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2015062619934618_ul.shtml

http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2015062619933848_ul.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu