Osallistumme kulkueeseen

PS-ylämäkityöntöjuna esitellään tänään kaikelle kansalle. Vaunupaikkoja on vielä jäljellä. Kiinnostuneet ottakaa yhteyttä puoluetoimistoon.

http://yle.fi/uutiset/sateenkaarikansan_pride-juhla_hehkuu_varia_helsingissa__katso_kuvat/8106245
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Muistaakseni Helsinki Pridessä marssii omana ryhmänään myös karhut, joten siinä olisi varmasti aivan oikea viiteryhmä useimmille persuhomoille!

Omaa seksuaalisuuttaan tuntematon karhu on juuri sellainen persumainen, tukeva ja karvainen mies, joka yrittää ylläpitää naistenmiehen mainettaan mainitsemalla aina haastatteluissa jotain täysin olemattomasta naisystävästään tai jopa kihlatustaan, jota kukaan ei ole koskaan nähnyt! Mutta isäntä itse taas tulee useimmiten tutuksi laulamalla karaokea ilman paitaa lähiökapakan pöydällä!

Äänestä

No jos ei ole intohimoinen persukaan turhalla älykkyydellä pilattu, ei kyllä ole tämä rukka antipersukaan, jonka ymmärrys loppuu kulkueeseen, ylämäkityöntöön ja siitä hokemiseen palstalla ;D

Äänestä

Osallistukaa nyt kaikki kun vielä voitte. Veikkaan nimittäin että ISIS ei moista touhua hyvällä katso ja sen vaikutusvalta kasvaa ja leviää koko ajan, kiitos Suomenkin harjoittaman politiikan.

Äänestä
  • Helsinki Pridessä oli tänäkin vuonna paljon porukkaa Pietarista ja muualta Venäjältä. Helsinki alkaa olla venäläisille hyvin tarpeellinen ja korvaamaton henkireikä, sillä heidän oman maansa hallinto haluaa nujertaa kaikki samaan neuvostomuottiin. Mutta mikä ihmeellisintä, myös perussuomalainen puolue näyttää ihannoivan kaikkia neuvostoihmiseksi aivopesemisen standardeja!

    Äänestä

  • HyvinTarpeellinenPride kirjoitti:

    Helsinki Pridessä oli tänäkin vuonna paljon porukkaa Pietarista ja muualta Venäjältä. Helsinki alkaa olla venäläisille hyvin tarpeellinen ja korvaamaton henkireikä, sillä heidän oman maansa hallinto haluaa nujertaa kaikki samaan neuvostomuottiin. Mutta mikä ihmeellisintä, myös perussuomalainen puolue näyttää ihannoivan kaikkia neuvostoihmiseksi aivopesemisen standardeja!

    No, miten sitten erotut niistä pilkaamistasi Venäläisitä jotka rajoittavat kansaansa ja haluavat heidät samaan muottiin?

    Äänestä

Ei kuule kiinnosta Pride-kulkueet!! Mä kannatan ihan luonnollista parisuhdetta, seksiä ja avioliittoa! Mitä lapsetkin ajattelee?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


PSylämäkityöntäjät kirjoitti:

PS-ylämäkityöntöjuna esitellään tänään kaikelle kansalle. Vaunupaikkoja on vielä jäljellä. Kiinnostuneet ottakaa yhteyttä puoluetoimistoon.

http://yle.fi/uutiset/sateenkaarikansan_pride-juhla_hehkuu_varia_helsingissa__katso_kuvat/8106245

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu