Jos Kreikka nyt eroaa eurosta, kuten on oletettavaa, se toimii aurana ja esimerkkinä Suomelle, josta on syytä oppia miten ero eurosta tapahtuu parhairen ja kivuttomammin.
Ja ongelmat jotka siihen liittyvät Suomi soisi ennakoida ja ratkaista ne etukäteen.
Eli jos mikään muu ei auta Suomen taloutta nousuun, ja Kreikan talous lähtee nousemaan, myös Suomen on parasta palauttaa markka euron rinnalle rinnakkais- valuuttana.
Tällöin ihmiset saisivat itse päättäää kumpaa valuuttaa he käyttävät, ja se mahdollistaisi Suomelle valuutan kautta tapahtuvan devalvaation .
KREIKKA EUROERON AURANA
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2942543- 188907
- 53733
Sofia teki aika pahat oharit
Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti119652- 49552
Peräännytkö nainen vai mitä sanot
Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?52484Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla
Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?12481- 48467
- 54442
Auto katolleen Huhtalantiellä
Iso poliisioperaatio Lapualla, 7 poliisipartiota ajoi rosvoja takaa,loppu tuli kun rosvot osuivat pihlajaan lentäen siit11440