Miksi Myllyniemi on muuttanut Kreikkaan? Arvostan miehen kirjoituksia ja olen siksi utelias.
Henri Myllyniemi ja Kreikka
NaisenTakiako
12210
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
No voi helvetti - kannataisiko kysellä asiasta kyseiseltä Myllyniemeltä !
Siellon hyvät kelit ja halvat viinat.
Jos ihminen ei saa Suomesta töitä, ja hänellä on toisaalta jonkin verran esimerkiksi perittyä varallisuutta, edullisten elinkustannusten Kreikka on ollut ihan hyvä vaihtoehto asuinpaikaksi.
Sitä kyllä ihmettelen, että monet rivipersut pitävät Myllyniemeä jonain taloustieteen nerona. Poikahan kyllä nimittää itsekin itseään jumalaksi - susijumalaksi. Jos poika olisi oikeasti niin ylipätevä, hän olisi varmaan päässyt jo viisikymppisenä "oikeisiin töihin".
Myllyniemi, jota mainostetaan persujen ekonomistiksi, on työtön sähkömies. Kuinka huono täytyy sähkömiehen olla, ettei kukaan ota töihin?
Persuille tiedoksi, sähkömies ei ole ekonomisti, ja aika harva ekonomisti on sähkömies.
Hyvä kun kertasit tosiasiat. Muistelin itsekin, että kyseessä on nimenomaan TYÖTÖN SÄHKÖMIES.
Justiinsa juu. Näitä päteviä ja osaavia persujahan on Isä Timon mukaan jok oksalla odottamassa poimimista. Työtön sähkömies talousguruna ja kielitaitoisuuden huippuna Maria Lohela, joka osaa yhtä vierasta kieltä.
Työ- ja oikeusministerin mielestä koulutuksella ei tee juuri hittojakaan.
Lapset! Unohtakaa opiskelu ja ryhtykää persuiksi!
Hyvä Jarppa!
Niin näitä kuolaavia anaapersuja riittää joka oksalle. Työttömät sähkömiehet ovat isäm maan aatelia.
Tämä on hiemen kummallinen piirre sitä voi ihmetellä
mutta seuraamme asiaa
Oikeasti en ymmärrä Myllyniemen logiikkaa tällä hetkellä mutta ehkä se selviää
Persujen mielestä sivistys ja koulutus on tarpeeton, siispä jatkavat Timo Soinin viitoittamalla tiellä "persut ei persettä jaa".
Huh onpa sivistynyttä puhetta Soinilta !
Perpanssit on suomen historian huonoin puolue!!