Omistamassaan kiinteistössä Klaukkalassa (kirjasto)
Koska kunta lopettaa parkkipetevittuilun
5
122
Vastaukset
- beteisbest
Äläs nyt. Tuleehan myöhästyneistä kirjoistakin sakko. Ehdotankin kirjastoalueen uudeksi nimeksi Sakottamo. Joskus käytettiin nimeä Lainasto.
Hienoa jos voisi maksaa molemmat kerralla. Mikä säästö ! - Rahaa
Jos saatte sakot jonkun kaupan parkkipaikalla ruvetkaa poikotoimaan sitä kauppaa ja ette mene siihen enää,niin minä teen. Tämmöinen parkkikiekko pelleily on tosi syvältä.Olisko hienoo jos menis vaikka sukulaisen luo kylään omakotitaloon ja pihassa saisit sakot 40e,menisitkö uudelleen ja hyväsyisitkö,minä en.
- Parkkipetejess
Voihan ton toisipäinkin kääntää...
Menisitkö asioimaan kauppaan jonka edessä ei ole koskaan yhtään parkkipaikkaa ?
...tauko
Nimittäin kaikki paikat ovat täyttäneet työmatkalaiset koko päiväksi.
Miltä yrittäjästä kyseisessä tilassa tuntuu kun asiakkaat aina valittaa ettei koskaan löydy yhtään parkkipaikkaa hyvin lyhyeen asioimiseen.
Itse olen ruvennut käymään uudestaan ko. liikkeissä koska nyt löytyy autolle paikka, kiva raahata esim. 20 Kg säkkiä koiranruokaa kovin kauaksi.
Luulenpa ettei suomen talouselämä paljon menetä nim. Rahaa boikotilla...
Tai taitaa olla nim. EI Rahaa...
- Lakipitäisiolla
Ehdottomasti kiekkopaikat kaikille kauppojen parkkipaikoille.
Silloinhan tilanne on tasa-arvoinen.
Ja mikä parasta venkoilijat ei voi jättää autojaan asiakkaiden harmiksi. - perttinäjees
Pitää vaan enää muistaa, että se parkkikiekko pitää olla sininen ja numerot menee pikkuisesta suurimpaan, oikiapäin ilman pyörylöitä ja himmeleitä ja sen vähimmäiskoko pitää olla 295x190 cm .
Pääasia että kaikki löytää omat autonsa sieltä parkkikiekkojensa alta ja siksi jonkin yksilöivän nimmarin, pommarin, kummarin, tai vaikka oman pipon nimi yläkulmassa on kohdallaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Karhuryhmä
Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?283426- 973196
- 763024
Raisionkaaren koira hyökkäys
Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim732977"Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"
Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m532891Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti
Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.862678- 352480
- 572351
Satuit vain olemaan
Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se432215- 881982