On nyt sitten tullut se toinen suuri poliittinen riesa, kuten 10 vuotta sitten laskeskelin.
Afrikkalaisten lisääntymistahti oli jo silloin havaittavissa ja lisäksi piti huomioida muutamia muita asioita kuten islamilaisten levittäytymisen.
Kansoilla euroopassa on nyt viimeiset vuodet aikaa pelastaa tilanne. Tai sitten taakkoja vastaanotetaan, alkutekijöistä ongelmat vain rullaa vyöryllä aina vaan ja kauhuskennaariot alkavat leviämään entisestään. Ruotsin puolelle räjähtelee yhä useammin hys hys vaan.
71% tulijoista on miehiä ja joukossa erittäin haitallisia tapauksia. On mielipuolista verrata näitä pakolaisia suomen lapsipakolaisiin 40-luvulla, jota lähetettiin naapurimaahan ja jotka mieluusti vastaanotettiin. Lehdet tuovat tuota asiaa vertauksena, mutta kyseessä on aivan eri asia. Olisi sama, jos Suomesta olisi lähtenyt nuoret miehet ja naiset, vanhukset ja lapset olisivat jääneet sodan jalkoihin.
Ja politiikkomme ovat pelkureita, en oikein siedä heitä. Halla-aho on älykäs henkilö ja näin esimerkkinä voisi todeta, että häntä kannattaisi kuunnella näissä asioissa.
No niin, pakolaistaakoista
FolioMulder
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762195Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe381779Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi121535Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2371283Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu621270Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas171091Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv621027- 60990
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja104700