itse aloitan, kiinalainen ravintola olisi kova sana! Ei tarvitsisi viereisiin kaupunkeihin asti lähteä kiinalaista ruokaa hakemaan, kaupan pakasteet eivät vastaa laadultaan kunnon kiinalaista ruokaa
Mitä mielestänne Parkanoon tarvittaisiin?
josvaikkanyt1
58<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 58
Vanhimmat
Bordelli.
Kirppari tai parturi.
Pakolaisia = ovat yritteliäitä palvelualojen monitaitureita. Ensin hiukan toipuvat traumatisoiva tapahtumaista, mutta lopulta luovat kaupungille verovaroja että henkistä voimaa.
Ylläpidolle, Miksi minun käyttämää "Näkyvä" nimimerkkiä ei huolittu keskusteluun. Ilmoitti vain et on jo käytössä, kyllä minun käytössä. Eikö ylläpidon masiinat huomaa, että Internetin protokollaosoite ainakin täsmää?!
Kannatan kiinalaisravintolaa! Mutta mistä tänne löydetään/houkutellaan kiinalaiset???
Siinäpä se,koittakaa kouluttaa niistä pakolaisista kiinalaisia,mutta pitäkää se jälkeen koiranne sisällä.Ettette vahingossa syö sitä moppee.
Kunnon ruokapaikka, jossa olisi näin kesällä mahdollisuus päästä ulos syömään, terassille, joka olisi lokoisa.
Kiinalainen ei näin pienessä kylässä tokikaan toimisi.
Vaateliike. Joku Seppälän tapainen.
Seppälä? Stockmanni myi/lopetti Seppälä-ketjun, joten ikävä kyllä....
Ainakin Tampereella Seppälät ovat säilyneet ihan ennallaan, vaikka eivät enää Stockmannin omistuksessa olekaan. Ei niitä lopetettu ole. Tuon hintaluokan vaateketju olisi ihan tervetullut Parkanoon.
Sanoinkin, että "Seppälän tapainen", en "Seppälä".
sellainen seksi teltta olis kova sana. sellainen missä sais pökkiä ketä vaan kunhan on
reikä
Oksanreikä?
Oksanreikä?
Sääliks käy jos et muuten saa
Seksiliike tai jtn semmoista.
Mikähän tarkalleen ottaen on seksiliike? Paikka josta voi ostaa seksiä vai seksileluja?
Täyspäisiä 40 vuotiaita naisia. Ei mitään kynsiinsätuijottajia, jotka on heti levällään kun kotoonsa lähtee. Luotettavia ja yksiavioisia.
Subway!!! Odotan jo innolla sitä että se saataisiin parkanoon
Sub myy vain Thaimaan broileria.
Subvay on paskaa!
Ikaalisten Kompista loppui subvay,koittakkaa pärjääkö siellä.Minä en mitään
roskaruokaa syö kun parempaakin on tarjolla.Pullamössöpoikien sapuskaa.Ja
niitähän riittää.
Parempaa valtatietä.
Nimenomaan! Pääsisi nopeammin Parkanon ohi=D.
Eikös teillä ole sielä italialainenkin? :)
No ei tod. ole! Vain 2 kebabberiaa... pitsaa ja kebabbia :/
Eikös siinä kepappilan ikkunassa lue "italialainen". Huvittavaa.
Saattaa siinä toisessa kebabberiassa olla myös jotain pasta-annoksia, mutta ei se paikka kyllä mikään ITALIALAINEN ravintola sen vuoksi ole *lol*.
Ei tarvita mitään.
Hevoonen ja akka riittää.
Toples parturi,kuhan on isot tissit eikä mikää pläski possu ni rahaa tulee ovista ja ikkunoista.Kohta pääsee treelle parturiin,oujee!!
Parkanoon ei ainakaan tarvita noita nurkissa hiiviskeleviä ulkolaisia marjanpoimijoita. Siihen on kerta kaikkiaan tehtävä laki, että ne eivät saa tulla toisten maille. Menin tänään keppini kanssa marjastamaan metsäautotieni viereen mustikoita ja kuinka ollakaan, siellä parveili kaiken karvaisia poimijoita maallamme. Kaikki loput oli sotkettu, mitä ei oltu poimittu ja roskaa jos jonkinlaista oli heitetty luontoon. On se kumma, että Suomen nykyinen hallitus ei saa lakia noille ulkolaisille varastelijoille. Olen itse ostanut metsäpalstani ja velkaa vielä on jäljellä, sitten siellä käy ravaamassa ulkolaiset varastajat, voinko minäkin ottaa heidän autonsa ja lähteä ajamaan, vaikka se ei ole minun omani? Onko Suomessa tosiaan oman käden ja kuka kerkiää oikeus toisen tavaraan?
Ootko kuullu koskaan jokamiehenoikeudesta?
subway, kiinalainen ravintola, filmtown, vaateliike seppälä tms, uimahalli!
Aina joku nostaa esiin tuon uimahallin=O. Mikä estää järvissä uimasta? Talvella pääsee Ikaal.kylpylään rypemään.
..no miksi ei? toisi varmasti iloa monen lapsiperheenkin elämään! eikös kuntien pitäisi kannustaa liikkumaan ja terveisiin elämäntapoihin.
Kauan sitten eräs hyvä ystävä lähti sinne. Eikö hän saanut mitään aikaan vai oletteko vaan eeuu-ihmisiä siellä Parkanossanne?
Koirien hiushoitola. Sellanen täältä vielä puuttuu.
Firmoja jotka työllistää mahdollisimman monta ja firmoja jotka toisi yrityksensä kotipaikaksi parkanon (yhteisöverotus), sillä sen jälkeen järjestyy kaikki muu aivankuin itsestään. Ajatelkaapas asiaa? Työpaikkoja=rahaa, Rahaa=kulutusjuhlaa,Kulutusjuhlaa=liikkeenharjoittajia,Liikkeenharjoitajia=palvelunt-arvitsijoita, Palveluntuottajia=työpaikkoja, Työntekijöitä=verotuloja, Verotuloja=kylänkehitystä, kylänkehitys=viihtyvyys, Viihtyvyys=asukkaita,Asukkaita= asuntokauppaa, jne loputon rinki.....
Lisää katuvaloja.
Ja piennarlevitystä 3-tielle.
Ei niitä katuvaloja enää lisää tarvita , piennarlevitys pitäisi sitten olla oma pientie jalankulkijoille/pyöräilijöille
Missä se sisäleikkipuisto viipyy? Vai oliko jälleen turhaa jauhantaa?
Eikös se homma menny puihin jo aikoja sit?...Kai joku kohta pistää niihin tiloihin jonku kullirasvalta haisevan kirpparin
Ydinpommi, jos on vaikea tajuta miksi, katsoo peiliin ja miettii asiaa uudelleen.
Metro ja lentokenttä. Sellanen, mistä pääsis suoraan Etelä-Eurooppaan ja Saksaan.
Pirkkalaan yhteysrautatie.
Parkanossa on paljon tyhjillään olevia tiloja jotka saisi pienellä rahalla kunnostettua pakolaisten käyttöön sopiviksi. Kaupungin talouskin paranisi. Valtiohan maksaa melkoisen hyvin vastanottokeskuksien ylläpitäjille.
Raiskareilla, katuryöstäjillä ja pahoinpitelijöillä tuskin Parkanoa nousuun saadaan. Jonkun vuoden valtio maksaa avustuksia,mutta sen jälkeen onkin vitsit vähissä, kun 500-600 turhapaikkaturistia pitää kunnan elättää. Suomi on vielä kusessa ja syvällä tuon pakolaistouhun kanssa.
Niitähän kyllä riittää Parkanossa jo omasta takaa ja juoppoja. Jotka ei kyllä toihin mene mutta osa pakolaisista varmasti menee. Muista myös että joka pakolainen saa rahaa sen 316 kuussa jonka käyttää lähipalveluihin, kirppareihin, partureihin, ruokakauppaan. 600x 316 on kuukaudessa 189 000 euroa. Ei kelpaa? Muut kunnat sitten keräävät nuo rahat.
Nanson tehtaanmyymälä takaisin samalle paikalle, missä se olikin. Ja Reiman... Ihmettelen että lähti Ikaalisiin mielestäni huonolle paikalle. Se ei ole houkutteleva".
Onneksi ari palaa johtoon kaupungissa. Nyt voidaan kuulla järkeviä ajatuksia.
Se entinen herra ei saanut mitään aikaiseksi. Taisi olla sellainen kynsien kalvaja.
Ari=Kirjasto? Järkeä???
arilla on maalaisjärkeä tietää koska painetaan meneen tulee valmista eikä teputeta paikallaan.
TASAARVOA JA TOISISTA VÄLITTÄMISTÄ JA HYVÄÄ YHTEISHENKEÄ TYÖPAIKOLLA KUN MUUALLAKIN. pUHALLETTAIS YHTEEN HIILEEN!!!!!!
Pakolaisia
100 pakolaista?
SALE ehdottomasti.
Yleinen sauna tai sit se uimahalli, samassa vois olla kyllä keilahallikin.
Pakkasta ja lunta. Hiihtämään!