Jos olet ujo, estynyt ja mahdollisesti saanut seksuaalikielteisen kasvatuksen, niin tuntuuko tutulta, että orgasmin kanssa on face to face tilanteessa vaikeuksia? Sooloseksi onnistuu, mutta joku kumma sisäinen estoisuus tai sen kaltainen tunne estää saamasta miehen kanssa orgasmia.
Olen mies ja näen vaivaa vaimoni nautinnon eteen, mutta jostain kumman syystä vaimoni, vaikka kovasti kiihoittuneena ja orgasmin partaalla, " kieltäytyy saamasta" orgasmia. Hän ikäänkuin häpeäisi laueta ja jos hän laukeaa (mitä tapahtuu harvoin) hän kokee häpeää ja haluaa nopeasti palata "kuin mitään ei olisi tapahtunut". Itse taas haluaisin pitkittää orkun jälkeistä läheisyyden ja hyvänolon tunnetta.
Sinä nainen joka olet selättänyt tällaisen ongelman, kertoisitko miten?
Vaimoni ei halua, lue ei kykene, keskustella yleensäkään seksistä.
Tämän vuoksi minusta onkin tullut herkkä vaimoni seksuaallisten tarpeiden vaistoaja, mikä on omalla tavalla kiihottavaa.
Suurin nautintoni on saada naiseni kiimaiseksi, siinä onnistuen, mutta mikä estää
häntä heittäytymään orgasmin vietäväksi???
Vastatkaa orgasminne ymmärtävät ja hallitsevat naiset.
Ps Naisen orgasmi on miehelle iso juttu
Ujon naisen vaikea orgasmi
2
315
Vastaukset 2
- Marcy84
Itseäni pidättelee omat ajatukset eniten.
Tänään tuli postissa http://antishop.fi/fi/kawaii-maro-numero-6-tehopupu-r5418.html ja pakko todeta, että toimii. Suosittelen edes kokeilemaan pinkkiä pupua. ;) - disapointed
olen 42v nainen ja nyt vasta pääsemässä eroon nuoruuden häpeästä ja traumoista. kehityin hitaammin kuin muut ikäiseni. olin lauta ja karvojakaan ei näkynyt vaikka muilla oli jo kuukautiset ja kaikki. tunsin itseni hirviöksi. en pystynyt kuvittelemaankaan suhteita tai miehen kosketusta. kun sitten kerran n. 18v antauduin miehen syleilyyn,tunsin itseni ihanaksi ja ajattelin että ei voi olla tottakaan..olen sittenkin hyväksytty ja haluttu.. no.meni vuosi eteenpäin,tulin raskaaksi. mies joi ja nai kaikki kylän akat. ja kuulin selän takana miten haukkui minua..juuri niistä mitä eniten pelkäsin. hän oli kaikkeni ja petti minut. on kulunut 20v siitä ajasta,ylikin,ja nyt vasta alan hyväksymään itseni. miehet voi katsoa peiliin missä mahtaa syy olla. aina pitäisi olla blondia ja isoa tissiä,vaikkei ees omat kunhan jotain olisi. siinä on teidän arvomaailmanne. nyt olen alkanut ajattelemaan vain itseäni. haluaisin seksiä todella paljon mutta ei vaan näytä saavan enää sitäkään. mitäpä miehiltä saisikaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va761981Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä
Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai3661239Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?
Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu241033- 1411028
- 91729
Päälle hautaus?
Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa116701- 45697
- 59655
Voisit nainen joskus vastata minulle
Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.63652- 59598