Ulppaanmäen tuulivoimala keitelepohja

Miten on mahdollista että maakotkien asuinalueelle rakennetaan tuulivoimaloita .? Maanomistajat ottavat vuokratulot maapohjasta äänimittaukset tehdään sankan metsänmukaan sen jälkeen tehdään avohakkuut ja voimaloiden melu 100 kertaistuu ja taas ahneet maanomistajat rikastuu myydyistä puista.????
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Samanlainen ihme se on kun hirvien, susien, mäyrien, jänisten, ym, ym liikkuma-alueille on rakennettu teitä!

Äänestä

Ahneet maanomistajat vuokratuloineen ja ulkomaiset tuulivoimayhtiöt tukiaisrahastuksineen ovat yhteiskunnan syöpä nykyaikana ja aiheesta ei saa Suomessa vapaasti puhua.

Äänestä

Täh? Mitä ihmettä ne tuulivoimalat liittyy maakotkien asuinalueeseen. Menköön muualle munimaan. Löydään sinne kunnon hiilipannu niin johan saadaan energiaa. Jos jokaisen elukan perään itketään niin ei tässä edes voi hengittää. Joku roti...

Äänestä

Joo ja tuleehan sinne tilaa kun lähellä asuvat ihmiset sairastuu ja joutuvat hylkäämään talonsa mahtuu lisää myllyjä alueelle .

Äänestä

Johan monessa paikassa on laitettu minimietäisyydeksi kaksikilometria linnuntietä lähimpään asumukseen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jasro kirjoitti:

Miten on mahdollista että maakotkien asuinalueelle rakennetaan tuulivoimaloita .? Maanomistajat ottavat vuokratulot maapohjasta äänimittaukset tehdään sankan metsänmukaan sen jälkeen tehdään avohakkuut ja voimaloiden melu 100 kertaistuu ja taas ahneet maanomistajat rikastuu myydyistä puista.????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu