Luukkanen Ps: Soini löi Venäjää kasvoille

12<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Luukkanen vaihtakoon puoluetta.

Äänestä
  • Soini ja kumppanit rupesi leikkimään tulella!

    Äänestä

  • Krimi kirjoitti:

    Soini ja kumppanit rupesi leikkimään tulella!

    Ja arkkiprovokaattori Johan Bäckman ylisti Soinia vielä aivan äskettäin Venäjällä. Toivottavasti tästä aiheutuu ratkaisevaa vahinkoa Bäckmanin uskottavuudelle. Ellei sitten kyse ole jostain kummasta pelistä, jota en ymmärrä.

    Äänestä

Erittäin paha Moka, nämä persuthan marssii ihan muiden pillin tahtiin.

Äänestä

Juuri paviaani aloitti että Soini istuu Putinin sylissä. Tänään on nuttu taas käännetty ja inistään että paha moka, paha moka. MITÄ HUOMENNA?

Äänestä
  • Juuri noin hyrrätakki soini toimii. Vain persuille tämä soinin jatkuva takinhyrräys tulee aina yllätyksenä.

    Äänestä

  • Et ole näköjään seurannut kovin pitkään Soinin toimintaa, kun näet Soinin toiminnan olevan täysin epäloogista ja lyhytnäköistä. Soini voi todellakin muuttaa hetkessä suuntaa ilman selityksiä. Se ei perustu mihinkään muuhun kuin narsistisen ihmisen ylikorostuneeseen itsetuntoon.

    Äänestä

  • "että Soini istuu Putinin sylissä"

    Soini istuu USA-NATO:n sylissä, sanoisin. Ja olen sanonut ennenkin.

    Äänestä

LISTAN HÄIRIKKÖKEPULAISET OVAT YYA-KAUDEN SUOMALAISVASTAISIA
HÖLISEVÄT PUTININ LAUSEISTA IKÄÄN KUIN BREZHNEVIN AIKAAN


tämähän on ihan hullua MISSÄÄN MUUALLA EUROOPASSA TÄHÄN EI KIINNITETÄ HUOMIOTA

ARTO LUUKKANEN TIETENKIN SAA KIINNITTÄÄ koska hänen erikoisalansa on Venäjä

MUTTA EI TÄMÄ MIKÄÄN SKANDAALI OLE Suomi ei tule enää nöyristelelemään YYA-heppujen edessä ja sillä selvä

bbc sky zdf svt eivät ole korviaan lotkauttaneet asiasta

Äänestä
  • Suomi nöyristelee USA-NATO:n edessä ja uhraa omat kansalliset intressinsä ja Venäjä-suhteensa. USA-NATO on pannut Suomen taskuunsa ja Suomen poliittinen johto on muuttunut USA-NATO:n marioneteiksi. Suomi kulkee Baltian maiden ja Kiovan juntan viitoittamalla tiellä. Nykytilanne on pahin kriisi Suomen Venäjä-suhteissa vuosikymmeniin.

    Äänestä

Vaikka Soini onkin pystynyt kusettamaan ja rahastamaan Suomalaisia äänestäjiä, Putinin kohdalla se ei onnistu. Nyt Soini kohtasi jopa itseään kovemman poliittisen pelurin. Eikä edes suomalaiset juopot ja laiskat toimittajat voi päästää Soinia tästä ulkopoliittisesta pälkähästä, kuten ovat tehneet kotimaisten soinimokien kohdalla.

Äänestä

Koroljov on väärässä. Ryssien nöyristelijöiden kohtalo on kamala

Koroljov on ryssäntrolli eli euraasian unionin putinistinen kannattaja ja hänen ongelmansa on syv,ä, kun Putin hyökkää Suomeen
ryssäntrollit teloitetaan vangitaa tms. ensimmäisinä aivan kuin Kreml teloitti Venäjälle menneet ryssäntrollit luokkasodan 1918 jälkeen

Mannerheim taisteli ryssiä vastaan ja selvisi mutta kommunistit teloitettiin Venäjällä

PAASIKIVI-KEKKONEN-MANNERHEIMIN LINJA ON SOININ ULKOPOLITIIKAN PERUSTA EIKÄ MITÄÄN VAARAA SUOMELLE OLE NIIN KAUAN KUIN ULKO- JA TURVALLISUUSPOLITIIKKAA HOITAVAT PERUSSUOMALAISET

Kokoomuslainen presidentti Sauli Niinistö

PS ulkoministeri Timo Soini

PS puolustusministeri Jussi Niinistö

PS ryhmänjohtaja Sampo Terho maanpuolustuskorkeakoulun ex-tutkija

SOINI ON SUOMEN TUNNETUIN POLITIIKKO NYT

RUOTSIDEMOKRAATIT JA HEIDÄN PUHEENJOHTAJANSA JIMMIE ÅKESSON OVAT HYVIN OTETTUJA SOININ ULKOMINISTERINASEMASTA

ALMEDALENISSA (joka on Ruotsissa MTV:n Pori-päiviä vastaava puoluetapahtuma) Jimmie Åkesson esittää järkevästi että Ruotsidemokraattien perhepolitiikkaa lisättäisiin vahvasti vaikka puolue

tietenkin pysyy tukevasti mamutuksenvastaisella linjalla aina

http://www.svd.se/akesson-forskolans-barngrupper-maste-krympas

KATSO JIMMIE ÅKESSONIN PUHE KOKONAISUUDESSAAN

DESSA BESTIOLISKA SATANS MÖRDARE ISLAMISTER isis KOHTA 4:50

Suomen ulkoministeri on tällä hetkellä TIMO SOINI PERUSSUOMALAISISTA (TAPUTUKSIA) KOHTA 10:15

Kohdassa 13:00 Åkesson kertoo (taputuksia) JATKUVAA KASVUA KANNATUKSESSA, MIELIPIDETIEDUSTELUISSA

PARAS MAAHANMUUTTOPOLIIKKA JA ÅKESSON LUOTETUIN POLIITIKKO MIESÄÄNESTÄJIEN MUKAAN

https://www.youtube.com/watch?v=HPo4CuGaNK4

Jimmie Åkessonin Almedalen-haastattelu nyt yleisradiossa Ruotsin SVT:ssä

http://www.svtplay.se/video/3050575/debatt/debatt-fran-almedalen-sasong-6-debatt-fran-almedalen-3

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sillanpolttaja kirjoitti:

Miksi ei ajateltu kansallista etua?
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/84127-venaja-hurjistui-suomi-iski-venajan-kasvoille

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu