Noin 40 henkeä putsasti ruokakaupan eilen ja jakoi tavarat ohikulkijoille. Onko Kreikka sivistynyt maa? Pois potkittava EU:sta tällainen rosvomaa!
http://www.dn.se/nyheter/varlden/matbutik-plundrad-i-aten/
http://www.dn.se/nyheter/varlden/matbutik-plundrad-i-aten/
Vastaukset 14
Vanhimmat
Eiköhän tuolla ole kohta sisällissota, kun rahat ja ruoka loppuvat.
Yeswecan.
Näin käy suomessakin, kun pankkiautomaatit joskus sulkeutuvat.
Sivistys häviää aina nälän iskiessä.
Kreikka on globalistien koekenttä.
https://www.youtube.com/watch?v=aC19fEqR5bA
Erittäin ovelat pelaajat asuu sen vuoksi pöndellä, ei paljon sivilisaation romahdus haittaa.
Kreikan Varoufakis syyttää velkojia "terroristimista". Kukahan se terroristi oikein on?!?
http://www.france24.com/en/20150704-greece-finance-minister-varoufakis-terrorism-referendum-eu-imf-ecb
Sotilasjuntan paikka, taas kerran.
Joo, näin on!
Yli 40 tyytyväistä ja yksi kauppiasporvari tyytymätön. Demokratia toimii.
Juuri tällaista demokratiaa nykykehitys Suomeenkin povaa ennen pitkää. Asioilla on tapana järjestyä tavalla taikka toisella. Se on paljolti päättäjien käsissä, mikä se tapa sitten lopulta on.
Kun laillinen ryöstäminen on edennyt riittävän pitkälle, se vaihtuu laittomaan, jota harjoittavat eri ihmiset.
Kyllä se siitä, kansa ottaa jos ei anneta, niin se pitäisi suomessakin pikkuhiljaa, EUROsta eroon ja osaavat henkilöt johtoon , ja markka ja 80 luku takaisin niin hyvin pyyhkii..ja teineille käyttörajoitus älyluureihin ja ikäraja. Piste
Kohta eliitin tunnuksettomat kommandopipopäiset murhamiehet alkaa ampua kansaa talojen katoilta.
Ja niin alkaa kapina..ja kansa ottaa johtajat hengiltä....
Vielä mitä. Suomi ja muut EU maat tulee vielä verovaroin rahoittamaan miljardit kreikan eliitille että pääsevät pakenemaan maasta. Todennäköisesti saavat diplomaattisen turvapaikan jostain maasta.
Ukrainassa presidentti pakeni miljardiensa kanssa venäjälle.
Kreikan kommarit vaan kansallistaa porvareiden omaisuutta.