Hommapersut riehuvat kiivaillen, kun sanomalehti kaleva on törjennyt julkaista tutkimuksen, jossa paljastetaan rasismin ja matalan koulutustason yhteys.
Kouluttamattomat rasistijuntit ilmeisesti häpeävät itseään, kun niin kovasti kiukustuivat?
http://hommaforum.org/index.php/topic,101586.msg1917745/topicseen.html?PHPSESSID=a191764d0026ab6d7207a29f4f5db14f#msg1917745
Kouluttamattomat hommapersut raivoavat
7
<50
Vastaukset
- Leon_des_Arses
Tässä pohdintaa: http://sakutimonen.com/2015/07/lynkataan-kansalainen/
- norsupersu
Näitä persurasisteja on kolmea sorttia.
1. Heikkolahjaiset peruspersut, jotka eivät ymmärrä olevansa umpirasisteja ja kiistävät siksi kaiken.
2. Huhtasaaren kaltaiset kierot rasistipersut, jotka ymmärtävät kyllä olevansa rasisteja, mutta suuren enemmistön paineessa kiistävät rasistisuutensa. Siis kaksinaamaisia soinilaisia kansankusettajia.
3. Reilut rasistipersut, jotka ovat suoraan rasistisia, eivätkä peittele näkemyksiään, vaan ottavat kaikki iskut vastaan pystyssä päin.
Alhaisinta matelijalaatua edustavat luokkaan 2 kuuluvat luikertelijat. Eivät kehtaa tunnustaa, että ovat sellaisia kuin ovat. - EroaSoini
Nykypersujen toimintaan kuuluu olennaisena osana toiminnan kaksoisstandardi. Julkisuuteen päin ollaan olevinaan puolueen virallisen maahanmuuttolinjan takana. Kulissien takana toimittaessa paljastetaan äärioikeiston eri liikkeistä puolueeseen kuljetetut oikeat puhtaan rasistiset mielipiteet.
Osalle persuja politiikassa on tärkeintä juuri tämä pelaaminen ja resurssien hankkiminen rasististen asenteiden levittämiseen persujen yleispuoluekulissien suojissa. Näsäviisas saivartelu tyyliin Hullu-uho on erityisesti korkeakoulutettujen persujen tyylilaji.
Äärioikeisto on osittain päässyt tavoitteisiinsa. Vai kuka olisi vielä neljä vuotta sitten osannut aavistaa, että Jukka Mattilan aisapari ja Valkoisen Rintaman suojeluskuntahehkuttaja Herr Flick pääsee ministeriksi asti? Tai että aktiivisesti hommafoorumilla asioinut epävakaan käytöksen omaava henkilö nostettaisiin eduskunnan puhemieheksi? Tai että Väinö Kuisman aktiivin puolueen piirisihteeriksi nostanut kouluttautumaton leijonariipushemmo nimitetään oikeus- ja työministeriksi?
Soini on päässyt tavoitteiseensa ja saanut populismia ja äärioikeiston aatteita yhdistävän "puolueensa" hallitukseen asti. Osaamattomuuden nostaminen hyveeksi ja poliittinen haahuilu ovatkin nousseet persujen tavaramerkiksi.
- jörgens
Mitä houritte.Hommaperseet ovat käyneet peruskoulun.
- elämänkovakoulu
Persut elvistelevät kouluttamattomuudellaan - heidän mukaansa "elämänkoulu" riittää.
http://keskustelu.suomi24.fi/t/13678891- Soinin.sortinsakkia
Natsismi ja ihmisviha oikein huokuvat peruSShuuhiloista kautta maan. Poikkeus kuitenkin vahvistaa säännön. Natsihyysäri Isä Timohan on itse tunnetusti Terijokelainen komukka!!!?
Mukavaa luettavaa, kun rasistit on sillassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2082615
Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä
Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo471805Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa
On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall1461397Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol3501326Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis3451264Kääminsä polttanut taksi suomussalmella
Vieläkö sillä hermonsa menettäneellä hulluja ylinopeuksia ajavalla asiakkaansa haukkuvalla( jos ajat paska kyydin hänen251176Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe571113Eronnut Janni Hussi palaa julkisuuteen - Aloittaa uudessa työssä, joka on aivan uusi pesti Suomessa
Janni Hussi on saanut viime aikoina kohujulkisuutta, kun hänen ja Joel Harkimon avioliitto päättyi eroon kesällä 2025. H131022- 55976
Jorma Uotinen avaa sanaisen arkkunsa TTK-miesparista ja koko uudistuksesta: "Sehän on..."
Tanssii Tähtien Kanssa -parketilla nähdään ensimmäistä kertaa Suomessa tanssiparina miespari kauden alusta asti. Mikko S21893