Persut markkinoi itseänsä ennen vaaleja "työväenpuolueena", hallitukseen päästyään puolue on valmis poistamaan työntekijältä puolet kesälomasta, lyhentämään ansiosidonnaisuuden kestoaikaa ja pidentämällä työntekijän koeaikaa. Hieno työväenpuolue !!
Takki kääntyy ettei saumat kestä
9
<50
Vastaukset
- ei_enää_persu
Samaa mieltä. Persuja äänestäneenä työläisenä olen todella vittuuntunut persujen porvareita myötäilevään toimintaan. Lomien lyhentämiset eivät kuulu oikean työväenpuolueen tavoitteisiin.
- Hoinisomo
Ehkä Soini näki tilaisuuden päästä todelliseen valtaan, siinä vaiheessa luvatut aatteet saa väistyä !
- Sursubecks
Ja varmaankin Soinin hallitusinnnostuksen syynä on myös, Timon ihannoman Alexander Stubin, liittyminen hallituskuvioihin, romanssi n?
- Kevert
Ehkä Timon Alexanterille lähettämä kukkapuska, kertoo jotain !
- Loiputu
Uskomatonta, ettei ihmiset erota persuja kokoomuksesta, sama rasistinen, työväestöä halveksiva politiikka, joka pyrkii vaan EU:n pankkien valtaan! T. Soini tietää asiasta ja on aina samaa mieltä, kuin rakastajansa Stubb !
- otatuostanytselvää
Tämä Loiputu on ilmeisesti jakomielitautinen, joka on eri mieltä itsensä kanssa.Please, kommentoi vasta aamulla selvin päin, jos silloin itsekään ymmärrät itseäsi.
- Fransski
Soinin ja Stubin rakkaus täytyy saada ilmi !
- työväen_tappolinja
Muka-työväenpuolueiden homoeroottinen liitto. Siis persujen ja kokoomuksen yhdyntä on Suomen työväen kannalta pahin ja ihan kohtalokkain tapahtuma.
- kukahullu
No tämähän oli ihan itsestäänselvä asia. Puolueet vetää jotain ihan lonkalta ja ihmiset äänestää ja sitten aletaan laittamaan sitä omaa parasta kuntoon. Kuka hullu uskoo noita politiikkojen puheita???? Jos jotain pitää huutaa niin katsokaa peiliin pellet jotka äänestätte aina vain ja edelleen turhaa porukka hallitukseen. Hallitus on täynnä narsisteja, jotka haluavat päästä eteenpäin tuloportaikossa ja Suomesta eroon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2343992Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1232307Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575821996- 1411461
- 77929
Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan
Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein127927Hotelli kainuu
Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!37920Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?
Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!330849Pitäis vaan lopettaa
Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei8847J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti
Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl61756