Olisi suomikin eronnut koko helvetin eurosta ajat sitten, ollaan kuin joku tekohengityspotilas...antakaa suomen elää vaikka väkisin eurossa.
Otetaan kansalta rahat ja laitetaan muualle kiertämään pitkin eurooppaa, aivan saatanan hyvä diili.
Nostetaan veroja, kaikkia maksuja kyllä suomalaiset maksaa, ai vittu että on tänäpäivänä lottovoitto syntyä suomeen.
Tähän persereikä valtioon.
Otetaan kansalta rahat ja laitetaan muualle kiertämään pitkin eurooppaa, aivan saatanan hyvä diili.
Nostetaan veroja, kaikkia maksuja kyllä suomalaiset maksaa, ai vittu että on tänäpäivänä lottovoitto syntyä suomeen.
Tähän persereikä valtioon.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kiteytit asian joten ei tuohon ole enää lisäämistä.
Enemmistö suomalaisista halusi valtuuttaa kolme suurta kantamaan vastuuta tukipakettien muodossa. Jos ensimmäistäkään tukipakettia ei olisi myönnetty, niin kreikkalaisten olisi ollut pakko tehdä hallintouudistus. Nyt kävi täsmälleen päinvastoin kuin oli julkisesti ilmoitettu tarkoitus.
Meillä ei ole vaihtoehtoja eduskuntapuolueissa, kaikki toimivat
samalla kaavalla eri nimien alla.
Tuo yhteistalous on laeissa ja sopimuksissa kielletty, nyt tehtiin rikos
josta kukaan ei joudu vastuuseen, kun vastuunkantajat ei itseään tuomitse, ja tuomiovalta on annettu heille.
Ennakkoäänten ovensuukyselyn mukaan -EI- on voittamassa selvästi Kreikan äänestyksessä.
Hienoa, että saadaan rahoittaa Kreikan valtiota ja kreikkalaisia. Se on meidän velvollisuus ja kunnia-asia. Oikeastaan hallituksen pitäisi lanseerata suomalaisille uusi raippalisävero, nimeltään Kreikka-vero. Se voisi olla suuruudeltaan parin-kolmen prosentin luokkaa.
Kreikka ottaa ne rahat vastaan mitä annetaan,
kyse on siis antajien tyhmyydestä, ei kreikkalaisten.
miksi täällä huudetaan Kreikka on erotettava, miksi emme eroa itse,
ei täällä keskusteluissakaan ole vaatimuksia omasta erostamme
juuri näkynyt, vaikka se olisi maamme parhaaksi,
emme me voi Kreikkaa erottaa,
http://www.verkkouutiset.fi/ulkomaat/exitpoll greece-38252
kreikka äänestää "ei". seuraavaksi pitää vielä päättää mistä..
Suomikin äänestämään ei,ei,ei,ei ai mistäkö no syitä varmaan löytyy paljon.
1.Eurosta
2.Pakolaisista
3.Rikollisten paapomisesta
4.Kanslaisten kyykyttämisestä