Väittääkö joku, että ei mitään ole tapahtunut kenoarvonnassa alkuvuosien jälkeen???
Minä väitän! Alkuvuosina sain voittoja seuraavasti 2 x 8 tason päävoittoa, 7 kertaa 7-tason päävoittoja, 6-tasoa ties kuinka monta kertaa puhumattakaan 5-tasosta. Mutta, kuinkas kävikään kun päiväavonta tuli - ei kertaakaan edes 5-tason päävoittoa, kerran oli 7-tasossa 6 oikein ja 50 centin-1 euron palautuksia mutta ei mitään muuta ja tässä on mennyt aika monta vuotta ja joka päivä olen pelannut ja just tasan tarkkaan samalla systeemillä kuin alkuaikanakin. Mutta nyt olen päättänyt lopettaa kokonaan aivan samoin kuin lotonkin ja kaikki muut veikkauksen pelit. Silloin voittaa aina!!!!!!!
Eikö mitään ole tapahtunut kenoarvonnassa alkuaik?
13
<50
Vastaukset
- kylläkylläkyl
Kylhän se tietokone tietää!
- kylläkyllävaan
Kyllä se tietokone tietää
- fdsfsdfs
Puhut täyttä paskaa, tai sitten vaihtoehtoisesti sulla on silloin alkuaikoina ollut tuuria koko maakuntasi edestä. Tai sitten pelasit 100e/peli. Aika harhaista, onko sulla mitään käsitystä mitkä on todennäköisyydet voittaa pääpotti? Saatika voittaa säännöllisesti?
"Mutta nyt olen päättänyt lopettaa kokonaan aivan samoin kuin lotonkin ja kaikki muut veikkauksen pelit. Silloin voittaa aina!!!!!!!"
Itseasiassa silloin ei voita koskaan senttiäkään.- kemiantohtori
Täällä toinen joka voitti myös alkuaikoina kenossa ihan riihikuivaa ja kohtuullisesti ja vain ei täyttämällä summamutikassa ruudukkoja. Nyt olen nyt muuttunut kenon vastustajaksi se lypsää köyhiltä ihmisiltä rahat samalla tavalla kuin markettien aulojen automaatit.
- tottaon
En muuten puhu paskaa eikä ole harhaista. Eikä tuossa ollut suinkaan kaikki. Muistuu tässä mieleen eräskin reissu Porvooseen. Olin tehnyt 5-tason kenoja systeemillä, joihin olin laittanut 6 rastia ja yhden 7-tason systeemin 8:lla rastilla. 5-tason rivejä oli jotain 6-7 kpl. Pyörittelin suurinpiirtein samoja numeroita. 7-taso onnistui ja samoin joka ainut 5-taso. Tuli aika paljon rahaa ja Porvoon R-kioskin myyjä siinä vanhassa kaupungissa sanoi miehelleni, että sinä päivänä oli tullut erittäin paljon voittoja heidänkin kioskissaan. Mitä sitten muualla Suomessa. Kyllä silloin oli toisin vaan eipä oo enää.
- fsdfsfd
Jos et puhu paskaa, niin sitten sulla on tosiaan ollut tuuria koko sen maakunnan edestä. Todennäköisyyksiä jos katsoo, niin tuommoinen säännöllinen päävoittojen voittaminen on äärimmäisen epätodennäköistä. Jos minä munkittaisin tuommoiset voitot, niin ei mulla olisi pokkaa inistä ollenkaan.
Itse harvoin kenotan, mutta lähes jokaisella rivillä olen hiluja voittanut. Ja minäkin olen tässä "huijanut" todennäköisyyksiä. - tottaon
No jos et oo silloin alkuaikoina seurannut voitojakoja niin et tosiaankaan voi tietää, miten niitä silloin jaeltiin. Näiden voitonjakotilastojen vuoksi minäkin ryhdyin pelaamaan. Enää niitä et mistään saa kun poistivat ne mut kuule silloin niitä seiskatason voittojakin tuli pilvin pimein. Muuten en tuota ois yhtynyt pelaamaankaan. Siltä ajalta arvotut rivit ehdin kylläkin kopioimaan eli ne on tallessa parilta alkuvuodelta.
- tottaon
Ja kuten sanoin, se oli silloin ennen päiväkenon tuloa ja sen jälkeen vain ja ainoastaan 50 centin-1 euron palautuksia ja niitäkin harvoi.!!
- Pohdintoja
tottaon kirjoitti:
Ja kuten sanoin, se oli silloin ennen päiväkenon tuloa ja sen jälkeen vain ja ainoastaan 50 centin-1 euron palautuksia ja niitäkin harvoi.!!
Selvästi voitonjakoa muutettu matkan varrella kun ensin on saatu kansa tottumaan peliin.
- tgfhjijghikjh
Ainaheittää numerolla voitoista. SYSTEMAATTISTA!
- VainPienempiPalautuspros
"se lypsää köyhiltä ihmisiltä rahat samalla tavalla kuin markettien aulojen automaatit."
Erittäin osuva vertaus tuosta tietokoneohjatusta kenosta, pelin pelaamisen koko ajan vähentyessä myöskin suuremmat voitot harventuvat samaan tahtiin, mahdollisesti jopa niin paljon, että iltapäivälehtiin aletaan buukkaamaan lööppimainoksia ns. "kenon suurvoitosta".
Kenolle kävi tietokonearvonnan jälkeen aivan sama kuin lotolle tuplausnumerovedätyksen ansiosta eli voitot loppuivat siltä seisomalta kuin seinään.- jyvänlöytää
Onko jossain Isossa Sääntökirjassa määrätty että tietyn suuruisia voittoja täytyy tulla tietyin väliajoin ?? Ei, ei ole. Niitä tulee joskus useammin, joskus harvemmin.
"...pelin pelaamisen koko ajan vähentyessä myöskin suuremmat voitot harventuvat samaan tahtiin..." Ihan vahingossa osuit asian ytimeen:))) Kyllä sokea kanakin.....
- PAF_Rules
Nolo temppu veikkaukselta tehdä kenosta tavallinen "hedelmäpeli", aivan samanlainen on Jokeri. En pelaa mitään tietokonepohjaisia arvontoja, palloarvonta ainoa oikea arvonta. Onneksi on tulossa päätös jossa ei jokeriin osallistuvaan kuponkiin ei saa printata niitä noloja markkinointi "mukamasnumeroita".
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762260Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe391801Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi141581Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2371303Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu631296Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas191111Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv631052- 611012
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja108733