Uuden maailman hallitus,Illuminati,Lucifer

uskova

Illuminati on tullut pikkuhiljaa yhä näkyvämmäksi. Huippuartistit ehkä näkyvimmin ovat tuoneet tämän esille. Jotkut ovat yrittäneet varoittaa ihmisiä ( kuten esim Michael Jackson ) ja heidät on siksi tapettu. Ihmiset jotka ovat illuminatissa palvelevat paholaista. He ovat uhranneet jopa sukulaisiaan. Ja he ovat tehneet sopimuksen paholaisen kanssa. He eivät tajua millainen paikka helvetti on,eivät tajua mihin ovat menossa. Suomessakin on illumanitissa ihmisiä: poliitikkoja,artisteja. Illuminatissa olevien ihmisten tehtävä on manipuloida ihmisiä että he pikkuhiljaa huomaamattaan ovat myös paholaisen omia ja uuden maailman hallitus astuu lopulta voimaan. Erityisesti huippuartistien musiikkia on vaarallista kuunnella koska siinä käytetään mielenmanipulaatiota. Samaa käyttää Disney. Lapset manipuloidaan siis siitä alkaen kun he alkavat katsella Disneyn piirrettyjä. Tämä on vaarallista. Laitan tähän suomen kielisen videon,mikä illuminati on. Videoita on paljon YouTubessa,mutta lähinnä englanniksi. Varsinkin artisteista jotka ovat myyneet sielunsa paholaisille. Se ei ole hauska asia.

https://youtu.be/JAlDiV_L34w

6

206

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • evoluutionmieletönaika

      illuminati lopetti toimintansa ajat sitten, eikä illuminatilla ollut mitään tekemistä pahuuden tai sen palvonnan kanssa. Vitun urpot. lucifer, jumalat, enkelit, demonit yms. olennot on mielikuvitusolentoja, jotka elävät vain mielikuvituksessa ja Internetissä.

    • kerty

      Illujen perustaja oli kristillinen, joka pyyti pitää kristillisiä tilaisuuksia katolisen kirkon kryptassa, mutta katoliset papit kielsivät sellaisen. Niin tuo sitten kääntyi toisaalle ja prusti tuon Illujen uskonnollisen seuran, jossa ilmeisen vapaamielisesti tutkivat nuita uskonasioita.

    • Mikaele

      Paavi on saatana ja illujen johtaja ja vapaamuurari.
      Ennustettu antikristitty, paavi vastustaa herraamme.

      Paavi kusettaa ihmiskuntaa USAn kanssa mielenmanipuloinnilla.

      Uskokaa Jeesukseen ja Jumalaan!

      • J.Allucola

        Nykyinen paavi voi ollakin kun se on kato jesuiitta ja ne pyrkii maailman hallintaan vähän niin kuin spectre. Ne pitää kouluja ja orpokoteja kolmannen maailman maissa ja aloittaa siten uuden uljaan ihmisrodun kasvatuksen. Sitten ne tarjoaa rahaa niille, että ne pääsee ulkomaille yliopistoihin opiskelemaan. Ja kun ne palaa takaisin omaan maahansa, niistä tulee diktaattoreita ja muita tärkeitä ihmisiä. Täten siis se jesuiittojen maailmanvalloitus toimii. Elävät itse piruparat köyhyydessä ja selibaatissa, että syntyisi uusi master rotu, joka hallitsee maailmaa kristillisellä ikeellä sen sijaan, että kuolisvat nälkään katuojassa.



    • erttkkl

      Jeesus on aailman Vapahtaja! Voi pelastaa illuminaatitkin uskon kautta Jeesukseen!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      134
      7316
    2. Kaipaisin nyt kosketusta

      jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.
      Ikävä
      14
      2680
    3. Imaami kysyy, miksi pojat uivat ilman valvontaa

      Kalajoen särkät ovat usean kilometrin pituiset. Siellä on kylttejä, joissa varoitetaan rannan vaaroista. Siellä ei ole
      Maailman menoa
      274
      1333
    4. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1069
    5. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      171
      1020
    6. Kerrostaloihin ilmalämpöpumput

      Ulkomailla näkee paljon ilmalämpöpumppuja kerrostalojen ulkoseinissä. Mikä estää taloyhtiötä hankkimasta niitä asuntoih
      Sinkut
      73
      971
    7. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      137
      950
    8. Kiitoksia kaikille epäasiallisesta sisällöstä liputtaneille

      Se ylimielisyys ja epäasiallisen julkaisun jakaminen ei sitten kantanut.
      Tuusniemi
      79
      804
    9. Kirkonkylän puliveivarit

      Hieman pistää silmään nuo puliukot ja akat kirkonkylän penkeillä ja S-marketin kulmilla. Tarttis varmaan tehdä asialle j
      Karstula
      15
      783
    10. Persaukinen puolankalainen kävi kerjäämässä paitaa

      Ja lippistä. Nauratti suuresti kun katsoin. Kukahan mahtanee olla? Voipi katsoa täältä jutun. https://www.youtube.com
      Puolanka
      18
      761
    Aihe