Tampereen kiinalaiset ruokapaikat

Mitä mieltä muut mutta minä en niihin enään mene. Niin monta pettymystä on jo ollut, että minulle riitti. Kävelen ohi vaikka kuinka nälkä olisi, ennemmin olen syömättäkin. Pettynyt sekä ruoan laatuun, että hintapolitiikkaan.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Samat on tuntemukset minullakin.

Äänestä

Hinnatkin merkitään ihan omituisesti, kuten 9,5 euroa eikä 9,50 kuten Euroopassa on tapana. Eikä listan hinnoissa yleensä ole alvia, se lisätään vasta laskuun mikä on suorastaan laitonta.

Äänestä

Onko täällä enää kiinalaisia vai joko kaikki on lopettanu?

Äänestä

Hese ja Kotipizza ovat parhaat. Kiinan ruoka ei maistu suomalaiselle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tosi-pettynyt kirjoitti:

Mitä mieltä muut mutta minä en niihin enään mene. Niin monta pettymystä on jo ollut, että minulle riitti. Kävelen ohi vaikka kuinka nälkä olisi, ennemmin olen syömättäkin. Pettynyt sekä ruoan laatuun, että hintapolitiikkaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu