Putin ja Kim jong un kaksikko, joiden paikka olisi vankila. Molemmat oikeita pahan ruumiillistumia. Ryöstöt ja ihmisoikeusrikokset teloituksineen. Eikö noita muka saa vastuuseen teoistaan?
Uskonto/valta/ahneus siinä ovat pahimmat ainekset sotiin ja konflikteihin kautta aikojen.
Diktaattorit pois vallasta !
4
<50
Vastaukset
- KylmästäLämpimäään
Diktaattorit on aina tapettu ennemmin tai myöhemmin. Viimeistään silloin kun aloittavat sotia joten ukrainan eskaloituessa muihin euroopan maihin mikä on erittäin suuri todennäköisyys tulevaisuudessa tietää se putlerille loppua. Jos ei edestä satu niin takaa sattuu. Putlerilla vaan on kaksi vaihtoehtoa. Perääntyä ja myöntää tappionsa ja menettää kasvonsa. Tai jatkaa samaa rataa ja länsi vihamielistä propakandaansa kunnes jossain vaiheessa kuuma sota venäjää vastaan alkaa. Silloin se on putlerin loppu mutta säilyipähän kunnia ja ns arvostus. Valitettavasti pelkään jälkimmäistä vaihtoehtoa koska se tietää silloin myös suomelle konfliktia alkaa sota sitten missä eu maassa tahansa.
- ihan-noinkaan-ole
"Diktaattorit on aina tapettu ennemmin tai myöhemmin." Ai niinkuin Francisco Franco, Mao Zedong, Kim Jong-il, Josif Stalin, Fidel Castro, Josip Broz Tito, Robert Mugabe, Hafiz al-Assad?
- EnmuistaEnmuista
Onkohan historiassa ollut yhtään hallitsijaa, joka olisi ollut rauhanomainen viisas ja oikeudenmukainen?
- onniitä
On, mutta ne ei jää historiaan. Ihmiset haluaavat vain muistaa hirmuhallitsijoita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762195Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe381779Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi121535Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2371283Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu621270Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas171091Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv621027- 60990
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja104700