Kyllä kaikki tämmöiset Naton vastustajat ovat maanpettureita. Meidän pitää liittyä Natoon ja kaikki Natoa vastustavat mielenosoitukset on kiellettävä. Jos joku sillä lailla mieltä osoittaa niin heti vankilaan ja pampulla päähän.
Ehdottomasti Natoon
9
<50
Vastaukset
- Veteranfan
Etkö voisi samalla liittyä vapaamuurareihin,ellet jo ole salaseuran jäsen???
- pamppuanukseen
Mene huutamaan tuota Punaiselle torille niin katsotaan nähdäänkö sinua vielä.
- Maltinmies
Minä en haluakaan Suomesta punaista toria jossa ei saa kannattaa Natoa. Nato on suomalaisten vapauden takaaja ja kaikki jotka muuta väittävät ovat Isänmaan pettureita.
- Nato_on_paperia
Maltinmies kirjoitti:
Minä en haluakaan Suomesta punaista toria jossa ei saa kannattaa Natoa. Nato on suomalaisten vapauden takaaja ja kaikki jotka muuta väittävät ovat Isänmaan pettureita.
Samalla tavalla ajateltiin Saksasta v. 1941. Ja liittouduttiin.
Lopulta jouduttiin itse ajamaan saksalaiset pois Suomesta asevoimin, jotta Neuvostoliitto olisi suostunut rauhanneuvotteluihin.
Historialla on taipumus toistaa itseään, mutta sitähän nämä suomalaiset sinisilmäiset märkäkorvat eivät tajua.
Pitää ymmärtää, että kriisitilanteessa rauhan aikana kirjoitetuilla papereilla on suunnilleen vessapaperin arvo, kun kukaan ei etukäteen tiedä, mille ryhmittymälle sotatoimet kääntyvät.
Maanpuolustuksessa pitää luottaa lähinnä itseensä. Ainoastaan houkka luottaa ulkopuolisiin, koska ei kukaan ulkopuolinen tule tai tuo joukkojaan johonkin euroopan pohjoiseen periferiaan kuolemaan vastineeksi tyhjästä, jos vastassa on niinkin kova luu kuin Venäjä.
Saa silti tietenkin kannattaa Natoa, jos haluaa, vaikka siitä ei mitään hyötyä olisikaan.
- ItsenäinenItsepäinen
Luulin aloitusta vitsiksi, mutta ilmeisesti maltinmies ei ole ihan penaalin terävimpien kynien joukossa...
- Maltinmies
Sehän se on teidän "intelletku-Ellien" mielestä suurinta terävyyttä että hyväksytään venäläinen sotilas omaa tytärtä raiskaamaan. Meillä päin sitä sanotaan maanpetturuudeksi ja halveksittavaksi pelkuruudeksi.
- Yksinoot
Meillä ei ole Yhdysvallat naapurina,mutta Venäjä on".Joten sitä kuusta kuuleminen
jonka juurella asunto".Jos kenen tekkee mieli tappelemaan ,liittyköön Natoon,mutta
hädän hetkellä,vaikka olisimme Natossa ,kukaan ei tule sinua auttamaan.Se nähtiin
Yhdysvaltain alaisena olevan Eu;n kanssa viimeksi Etyk kokouksessa.Suomi sai
syyt niskoileen eu;n kutineeraamisesta.Naapureitten kanssa on ens`sijaisesti tultava toimeen,eikä kuunella maapallon toisen puolen käskyttämistä. - ifiewwe
Puolustuskorkeakoulussa valtiotieteitä tutkivat Linus Hagström ja Tom Lundborg kirjoittivat kuitenkin Dagens Nyheteriin huomiota herättäneen artikkelin, jossa he vaativat Ruotsia pysymään Natosta erossa – oman turvallisuutensa vuoksi.
"Jos me alamme varustautua Venäjä-pelon vuoksi, voi myös Venäjä ryhtyä varustautumaan nykyistäkin voimakkaammin. Seurauksena voi olla juuri se konflikti, jonka halusimme välttää, professori Linus Hagström sanoo Ylelle."
http://yle.fi/uutiset/venajan_pelko_raottaa_nato-porttia_ruotsissa/8115146
Olen täydellisesti samaa mieltä Linus Hagströmin kanssa. Tämän takia Natoa kannattaa vastustaa. Venäjän pelko ajoi myös Georgian ja Ukrainan konfliktiin Venäjän kanssa.- Maltinmies
Niin, Georgialla ja Ukrainalla oli syytäkin pelätä valtavaa alistajavaltiota Venäjää joka miljoona-armeijalla hyökkäsi pienten harmittomien naapuriensa kimppuun. Mikä ihmeen synti on pelätä vahvaa ja vaarallista rikollista joka asuu naapurissa? Venäjän vihaaminen ja pelkääminen on viisauden alku.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762173Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe371771Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi121511Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2361276Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu621260Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161088Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv621013- 60987
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja103692