HALLITUKSEEN, äänestystulos sen selvästi kertoi.
Pieni muistutus taas palstan vasuripaskoille.
KANSA EI HALUNNUT VASEMMISTOA
16
<50
Vastaukset
- kjsdfxjkhs
Maltahan hetki. Kyllä Vasemmisto vielä nousee Suomessa. Suomen velkaongelma on karkaamassa käsistä ja kun niin tapahtuu, pakottaa Merkel Suomen leikkaamaan eläkkäitä 50%, palkkoja 30%, terveydenhoitokuluja 80% ja poistamaan työttömyysturvan niin kuin Kreikassa tehtiin. Näiden toimenpiteiden jälkeen Vasemmmistoliiton kannatus on Suomessa 50% luokkaa.
- samaa_lätinää
Eipä vasureista ollut Kreikankaan velkaongelman paikkaajaksi. Tyhjiä puheita vaan.
- poiuopoi
Eipä noin massiivista velkaa noin lyhyessä ajassa paikata. Olivat kumminkin saaneet jo mittavan rahasumman kasaan kansalaisia enempää kurmuuttamatta. Mutta oikeiston perintö oli liian massiivinen.
- nälkämäki
Kuolen ennemmin vaikka nälkään kun äänestän sateenkaarilipun heiluttajia.
- mnnbbnnbb
Sitä kyllä ihmettelen, että mitä ihmisten päässä on liikkunut, kun ovat äänestäneet keskustaa.
Persut ymmärrän. Populismia vetoaa. Nyt saavat äänestäjät itse kärsiä omasta tyhmyydestään. Persujen suosio onkin selvässä laskussa, kun vihreiden ja vasemmiston on vuorostaan kasvanut.
Kreikan tiellä ollaan. Kun hallitus kahmii sormet levällään rahaa.- heeeeheheheee
No oppositiossa pitäisikin kasvaa, tosin demarit eivät edes siellä.
- oawhetiousyotu
Ei kansa halunnut vasureita hallitukseen viimeksikään. Kaitainen vaan myi perseensä arhikselle saadakseen kurjan enemmistöhallituksensa. Se saatanan tunari! Katainen, Stubb, Arhinmäki ja Tsipras, mitä yhteistä? Kukaan ei osaa luovuttaa vaan vie mieluummin vaikka äänestäjänsä suohon.
- realismi
vasemmisto on nykyään pelkkä vitsi suomessa siksi äänestän persuja?
- Jytkytinjytky
Jytky jytky jytky
- wwwlwlwllwlw
Vasemmisto on vitsi.
- pelkkääjätettä
No niin on.
Kyllä arhinmäski ja urpolainaaja antoivat edellisessä hallituksessa niin vahvaa näyttöä vasureiden osaamisesta että jokaisen täyspäisen pitäisi todeta yhteen ääneen, ei koskaan enää.
- Neljänvuodenpäästä
Kohta haluaa.
- realismi
mikään ei muutu ennenko persuja on puolet eduskunnasta?
- JytkyJYTKY
Jytky! JYTKY! Jytky! JYTKY! Jytky! JYTKY! Jytky! JYTKY! Jytky! JYTKY! Jytky! JYTKY! Jytky! JYTKY! Jytky! JYTKY! Jytky! JYTKY! Jytky! JYTKY! Jytky! JYTKY! Jytky! JYTKY! Jytky! JYTKY! Jytky! JYTKY! Jytky! JYTKY!
- KOmmaritPOIS
Vasemmisto upotti Kreikan vain viidessä kuukaudessa ja siellä ollaan kohta sisälissodan ja nälänhädän partaalla.
Siinä nähtiin mihin mielipuolet kommunistit parhaimmillaan pystyvät.
Siis vastustetaanä vihervasemmistoa kuin ruttoa viimeiseen asti.
Se on yhteinen etumme ja Suomen etu.- tympääntynyt
jaa. keskustavetoinen suomen maalaispuolue "persu" johtoinen kokoomus hallitusko pitää huolen että sinäkin pienyrittäjä pääset leivän syrjään. ja ilman ay tukea sinut otetaan avoin sylin työmaalle vastaan jossa sinä pääset ilmaisemaan oikeutesi ja määrittämään velvoitteittesi määrän. siis ilman että työnantaja tajuaa mihin pyrit jota käytännössä kaikkea tulee välttelemään. olet siis jukolan jussi ja renki. paina poika pitkää päivää nöyränä isännälles koska torppari olet pankin tai muun rahoituslaitoksen kuten eukkos ja kakaras.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15311655
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1485423Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p434397Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1323632Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392718Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191926Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1071646Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3601596Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?951489Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361431