Rukoilimme tämän palstan ja sen ateistien puolesta.
'Minä kynnän ja minä auraan', tuli vastaus.
Herra siis näkee peltonsa ja myös sen, että mitä se kasvaa.
Herra puhui rukouksessa!
9
<50
Vastaukset
- Huomioitava
Totisesti. Jumalan valvonnassa on.
Totisesti Jeesus tullessaan palauttaa maailman 2000 vuoden takaiseen tilaan. Riemuitkaamme siitä jo etukäteen.
- MietiTarkemmin
Maailma oli yhtä syntinen ja paha 2000 vuotta sitten. Tarkoittanet kuitenkin luomakunnan ennalleen asettamista, jollainen se oli ennen syntiinlankeemusta?
- asgasgsg
MietiTarkemmin kirjoitti:
Maailma oli yhtä syntinen ja paha 2000 vuotta sitten. Tarkoittanet kuitenkin luomakunnan ennalleen asettamista, jollainen se oli ennen syntiinlankeemusta?
Synti on ikivanha massojenhallintakäsite, ei millään tasolla relevantti enää nykypäivänä.
MietiTarkemmin kirjoitti:
Maailma oli yhtä syntinen ja paha 2000 vuotta sitten. Tarkoittanet kuitenkin luomakunnan ennalleen asettamista, jollainen se oli ennen syntiinlankeemusta?
Selvästikin profetioissa ihmisten olot palautuvat profetioiden antamisen aikaan: ei ole tiedettä eikä tekniikkaa, mutta hevosia, teräaseita ja kivimuureja senkin edestä.
Vai haluatte te aikaan ennen syntiinlankeemusta? Silloin ihmisiä oli tasan kaksi, joten tulisi aika kova tappelu siitä ketkä olisivat ne onnelliset.
miksei jumalat käytä somea. vai onko uskottomuutemme syynä tää.
- näkymätön-ninni
Aamen!
- Jemmari1
No siinähän kynnät ja auraat. Mulla on renki sitä varten
- syntisynniksi
Kummalliselta tuntuu kyllä sekin jos joku oikeasti kuvittelee Jumalan hänelle puhuvan. Siellä voi puhua muu taho ja sellainen jonka nimeä en edes tohdi mainita. Voipa takana myöskin mielenhäiriö olla. Jokaisen olisi mielekästä saarnata synti synniksi ja lopettaa muu talostelu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1662159
Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu142122- 1091592
- 1261523
Evoluutioteoria on varmuudella väärin - monet tutkijat irtisaunoutuvat siitä
Tutkimuksissa on löytynyt paljon näyttöä siitä, ettei evoluutioteoria ole totta. Monet tutkijat kuitenkin vielä kannatta4691321- 811091
- 54941
- 49901
En enää koskaan äänestä vasemmistopuolueita
Olen lähes aina äänestänyt SDP:tä ja pari kertaa Vasemmistoliittoa, sillä olen aina uskonut, että vasemmisto on se, mikä234824Syntymän ja kuoleman aallot
Seuraavassa tekstissä kerrotaan, mitä välittömästi kuoleman jälkeen tapahtuu. Syntymän ja kuoleman aallot Seuraavassa359815