Heppu piti poliittisen yksinpuhelun kun hänen olisi pitänyt avata Tangomarkkinat. Täysin käsittämätöntä tilannetajun puutetta. Hölmö sen täytyy olla mitään muuta selitystä en löydä.
Kimmo Tiilikainen Tangomarkkinoilla
AIVANHÖLMÖ
12<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Ihan outo nimi. Promilleja?
Oli kyllä melko käsittämätön puhe. Olisi jonkun avustajan pitänyt kertoa missä mies on, kun ei itse tajunnut.
Sekaisin kuin seinäkello.
Maanviljelijä pysyköön pellollaan, lehmänpaskahöyryt nousseet päähän.
Kimmo Tiilikaiselta taisi tulla nyt paha arviointivirhe.
Ei sentään Kreikasta ja Etyjistä alkanut puhumaan.
siis...siiis...mitä se sano?? referaattia? linkkejä? tooksia tooksia!
No samaa panin merkille, mies ryhtyi politikoimaan luuli olevansa maatalousnäyttelyn avajaisissa ja "puhui lantaa" suorastaan ei siitä miksi oli paikalle kutsuttu!?
Nyt kuitenkin leppoisammin kuin Eduskunnassa oppositiokaudella oli ottanut kaikkien kepulaisten puolesta RÄKSYTTÄJÄN" roolin suu vaahdossa puhui ja lannoitti eduskunnan penkiltään! On nyt pikku-Mauri Pekkarisen roolin ja aseman omaksunut räksynä kun sen peruukki on jo käynyt isoksi kallon kutistuessa!
Nyt on tyytyväinen ja muistuttaa ON MINISTERI, väkinäinen hymykin irtoaa jo... mutta solmio sillä on sama saatanan hirttosilmukka kuten jo vuosia!
Ei kulje muodin siis mukaan joten onko ajastaan muussakin jäljessä?!
:DDD
Jos meillä on muitakin näin arviontikyvyttömiä miniestereitä niin varmasti meidät hukka perii.
Kokemuksen mukaan kepulit tulevat meille hyvin kalliiksi.
Kerrankos paperit menevät sekaisin. Aika näyttää, missä herra ministeri avaa tangomarkkinat.
hahahahah heheheheh ohohohoho hoohohohihihhiiihhi!!!
Veikkaan kyllä lautakauppaa.
Tässä kanssa yksi Jumalan mieliharmi mutta suojatyöpaikka- eli sijoitus hourulan sijaan Arkadianmäellä on tässä linkissä;
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015071020014847_uu.shtml
Oletteko laittaneet "ihailijapostia" nimenne on julkaistu nyt!
:DDD
Milloin pääsette pukille, onko aika varattu?