Kangasalan asuinalueiden taso

Mihin kunnassa ei kannata muuttaa, ja mistä syistä? Mitä suosittelette ihmiselle joka on köyhä, mutta absolutisti?
191876
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Suoramalle ei kannata muuttaa. Epäsiistiä aluetta ja olisit ainut absolutisti.

Äänestä
  • Hautausmaalle.

    Äänestä

  • Suoramaa voin suositella kohta 30 vuoden kokemuksella. Hyvät kulkuyhteydet ja ulkoilumaastot lähellä. Viinan käytöllä ei mielestäni ole mitään yhteyttä asumispaikkaan - paitsi juopolle tietysti pitäisi olla vähintään kauppa lähellä. Omistusasuntoa suosittelen, jos mahdollista. Tervetuloa!

    Äänestä

  • Mites Mäntyveräjän alue, onko kellään kokemuksia ? Näyttäisi olen kaunis luonnoltaan.

    Äänestä

  • Mäntyveräjä on hyvä, on myös keskustan palvelu lähellä.

    Äänestä

  • Oon käynyt kattelemassa ja maisemat aika huippuja. Harju tuntuu olevan toisella puolella, onko millaiset hiihto/ulkoilumahdollisuudet ? Jos sais kämpän jostain ylimmästä kerroksesta.

    Äänestä

  • Mäntyveräjästä pääsee takapihalta harjun valaistuille poluille, jotka johtaa tänne Suoraman ja Vatialan suuntaan. Hiihtolatu harjun päällä on usein jäinen, siksi kannattaakin asua Suoramalla, kun latu paranee Kyötikkälästä Vatialan suuntaan. Tampereenkin latuverkkoon on yhteys. Mäntyveräjän kerrostalot taitaa olla omistusasuntoja, mutta välillä on tarjolla vuokrattaviakin. Julkinen liikennekin pelaa.

    Äänestä

  • Kuhmalahdella kaikki lähtee pois.

    Äänestä

  • Kai ne ennen iltaa tulee takaisin ?

    Äänestä

  • Eivät tule.

    Äänestä

  • eevainen kirjoitti:

    Eivät tule.

    tlleehan ne ,,kun se ossuuskauppakin..

    Äänestä

Mitäs se kiinteistövälittäjä siellä kyselee.

Äänestä

Pieru haisee palstalla

Äänestä
  • Kangasalasta on aina puhuttu jonkinlaisena kultturin kehtona,mut
    ta,ehkä se on vieläkin siellä kehdossa,palstan puheista päätellen.

    Äänestä

Mahdollisimman kauas Kangasalalta. Täällä kaikki kunnan palvelut toimii pärstän mukaan. Kunnalla kyllä on rahaa, harvoille ja valituille myös valehdella täytyy osata esim. lääkäreille. Ja mitä järjettövämpi kohde, niin ei ole kuntamme köyhä. Eikä kunnan päättäjät osaa edes hävetä. Köyhälle lähikunnista suosittelen Pirkkalaa.

Äänestä

Finnentie on ihan hyvä paikka asua,kohtalaisen rauhallista,vähän mopoliikenne häiritsee viikonloppuöisin mutta ei sen vakavempaa..Hervannasta muuttaneena sanoisin että ihan taivaspaikka!!

Äänestä

piikkimatto auttaa mopopojille hidastaen kulkua

Äänestä

Suorama ja varsinkin se päiväkodin alue, minkälaista seutua? Onko Hölkkäsuoralla kunnan vuokrataloja? Muutaman vuoden olen kunnassa asunut, toisessa päässä Suoramaa ja nyt olisi myynnissä kämppä tuolta alueelta joka kiinnostaa.

Äänestä
  • Omakotitaloon kallentielle en muuttais.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


missionimpossiblexxx kirjoitti:

Mihin kunnassa ei kannata muuttaa, ja mistä syistä? Mitä suosittelette ihmiselle joka on köyhä, mutta absolutisti?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu