Vantaan kaupunginhallituksen tulisi tukea hallitusta vaikeassa pakolaisasiassa. EU velvoittaa Suomen vastaanottamaan pakolaisia.
Vantaa voisi luopua Kaunialan sotavammasairaalasta ja myydä se pakolaiskeskukseksi.
Vantaan kaupunginhallituksessa vaikuttavat Persut voisivat toimia aktiivisesti asiassa. RKP ei voisi haukkua puoluetta pakolaisvastaiseksi.
Vantaa ja pakolaiset
Peruskansalainen
1
<50
Vastaukset
- Evakonpoika
Kauniala on Vantaalle taloudellinen taakka. Palvelut pitäisi löytyä Vantaan sisältä, jotta työntekijöiksi voisi hakeutua vantaalaiset.
Vantaa on yrittänyt sitä myydä ilman tulosta.
Ehdotus myymisestä valtiolle on erinomainen. Valtio saattaisi saada EU tukea laitoksen vaatimiin muutostöihin.
RKP vetoinen Kauniainen varmasti osallistuisi kustannuksiin, jotta Vantaa
saa investoimansa rahat takaisin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762240Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe391792Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi141563Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2371295Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu631287Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas191106Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv631041- 611006
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja107722