Ulvilan pisnesmiehet ovat surkeita harrastelijoita.
"Lastensairaala – suomenruotsalaisten säätiöiden huijaus vailla vertaa??!!
Rakennettava sairaala tulee jäämään ikuisesti yksityisen Uusi Lastensairaala Säätiön haltuun. Säätiön takaa paljastuu kaksi suomenruotsalaisten säätiötä: Kulturfonden ja Stiftelsen Brita Maria Renlunds.
Nämä kaksi säätiötä lahjoittivat Lastensairaalasäätiön pohjakassaksi 300 000 euroa ja saavat nyt vastineeksi veronmaksajilta 160 miljoonan euron sairaalarakennuksen. Kun sairaala valmistuu vuonna 2017, voi sitä hallinnoiva verovapaa säätiö vaatia valtiolta/HUS:lta sen suuruista vuokraa kuin haluaa."
http://mvlehti.net/2015/04/02/lastensairaala-suomenruotsalaisten-saatioiden-huijaus-vailla-vertaa/
Suomenruotsalaiset osaa tämänkin homman paremmin
Hyvän_tekijä
2
164
Vastaukset 2
- FINLANDSFINSK
Siinä on otettu riskiä. Pääomat kerätty lahjoittajilta sairaisiin lapsiin vedoten ja kohta alkaa raadollinen rahastus.
- Pläähhh
Ulvilan hemmot vetosi vain uusiin työpaikkohin. Aika tylsää.
Voitotkin jäi korkeintaan miljooniin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1092280Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???23903- 103896
- 71892
- 48845
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha563816- 82718
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76660Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik24612- 57571